Baner Lucky Monday PR Events

NEC MD210C2 – nowy model z serii diagnostycznych monitorów medycznych

Model NEC MD210C2,

NEC Display Solutions wprowadza na rynek NEC MD210C2, najnowszy model z linii diagnostycznych monitorów medycznych. Monitor został zaprojektowany specjalnie z myślą o diagnostyce obrazowej, umożliwiając lekarzom specjalistom przeglądanie obrazów w kolorze i skali szarości na potrzeby: radiografii, tomografii komputerowej, rezonansu magne-tycznego oraz innych technik obrazowania medycznego.

“Rynek medyczny przechodzi od monitorów w skali szarości do monitorów kolorowych, jak również od klasycznego podświetlenia CCFL do bardziej energooszczędnego podświetlenia LED wyprodukowanego bez użycia rtęci.” – powiedział Shinji Nohara, Medical Solutions Manager w NEC Display Solutions Europe. 

NEC MD210C2 to monitor 2MP do podstawowej diagnostyki w systemach PACS z możliwością oceny obrazów w kolorze i skali szarości. Został wyposażony w 21.3-calowy ekran w formacie 4:3 o rozdzielczości 1600x1200, dysponujący najlepszą możliwą technologią UA-SFT (IPS), zapewniający najbardziej stabilny i dokładny obraz. Połączenie podświetlenia LED z nowym czujnikiem obecności użytkownika przed ekranem oraz ze znacząco mniejszym sensorem do kalibracji zapewnia wydajność na stałym poziomie i mniejsze zużycie energii.

Monitor posiada także unikalną funkcję NEC Quick Screen QA, która umożliwia łatwe i szybkie przeprowadzenie testu jakości. Pozwala również na ponowną kalibrację zintegrowanego przedniego sensora oraz czujnika natężenia oświetlenia w otoczeniu zgodnie z międzynarodowym standardem IEC 62563-1.

MD210C2 dysponuje nowoczesnymi złączami DisplayPort oraz DVI-D. Dzięki ergonomicznej stopce monitora o wysokości regulowanej w zakresie 150mm oraz funkcjom: tilt, pivot i swivel, monitor jest łatwy w instalacji, jak również w użytkowaniu przez wiele różnych osób.

Zgodnie ze swoim medycznym przeznaczeniem, MD210C2 jest zintegrowany z aplikacją GammaCompMD QA. Oprogramowanie służy do wykonywania rutynowej konfiguracji monitora i zapewnia spójną jakość obrazu, spełniającą wszystkie niezbędne standardy jakościowe. Z aplikacji można korzystać lokalnie lub poprzez sieć za pomocą opcjonalnego oprogramowania GammaCompMD QA Server.

NEC MD210C2 jest urządzeniem medycznym klasy I, spełniającym wymagania dyrektywy europejskiej 93/42/EEC. W celu zagwarantowania deklarowanej wydajności monitor MD210C2 musi być używany wyłącznie w połączeniu z kartami graficznymi rekomendowanymi przez NEC. Dla najlepszej wydajności obrazowania i kompatybilności z oprogramowaniem GammaCompMD QA, NEC oferuje modele Matrox, AMD i Nvidia.

Dostępność i gwarancja

NEC MD210C2 jest już dostępny na rynku. W zestawie z każdym monitorem znajduje się: przewód zasilający, kable: DVI, DisplayPort, USB oraz oprogramowanie GammaCompMD Client QA, a także instrukcja na płycie CD. Wszystkie monitory są objęte standardową, 3-letnią gwarancją, (obejmującą również podświetlenie matrycy) obowiązującą w całej Europie oraz opcjonalnym rozszerzeniem gwarancji na okres 4 do 5 lat.

 

 


Dołącz do nas na Twitterze (@NEC_Display_EU), aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami NEC Display Solutions w Europie.


NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech jest odpowiedzialne za działania firmy na obszarze EMEA. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z największych światowych dostawców oferując najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej Digital Signage, monitory graficzne oraz medyczne. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe, dla edukacji, projektory 3D, aż do urządzeń do pracy ciągłej (np. w systemach POS) i cyfrowych projektorów kinowych. Prezesem i CEO NEC Display Solutions Europe jest Bernd Eberhardt.
Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec-display-solutions.pl

Dołącz do nas na Facebooku, YouTube, Twitterze i LinkedIn.

NEC Corporation jest liderem w integracji technologii IT oraz technologii sieciowych, z których korzystają konsumenci i korporacje z całego świata. Dostarczając unikalną kombinację produktów i usług, łączącą doświadczenie z zaawansowana technologią i zasobami globalnymi firma odpowiada na najbardziej złożone, specjalistyczne i zmieniające się potrzeby klientów. Ponad 100-letnie doświadczenie NEC Corporation w tworzeniu innowacyjnych technologii wspomaga konsumentów, rozwój przedsiębiorstw i społeczności.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec.com
Znak NEC jest prawnie chronionym znakiem towarowym firmy NEC Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie nazwy sprzętu i oprogramowania są nazwami własnymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi odpowiednich producentów. © 2013 NEC Corporation.

Dodatkowych informacji udzielają:

Mariusz Orzechowski
NEC Display Solutions Europe GmbH
Tel.: 12 614 53 53
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Anna Wrzesińska
Lucky Monday PR&Events
Tel. 691 769 463
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

NEC NEC szkolenie Politechnika Krakowska Fundacja dla UJ Stowarzyszenie SMOK Bobby Burger
Urząd Marszałkowski Mazda Polska Albi Polska APAX Consulting Group FORCAM GmbH

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Newsletter
dla dziennikarzy:

Agencja PR Kraków i cała PolskaSzkolenia i Warsztaty: