Baner Lucky Monday PR Events

Jubileuszowa konferencja NEC Competence Days 2019

W Krakowie odbyła się 10 edycja konferencji NEC Competence Days. To największe w Polsce wydarzenie dla integratorów sektora nowoczesnych technologii audio - wideo oraz dynamicznie rosnącego rynku meeting rooms, które obejmuje szereg prezentacji, warsztatów oraz strefę Expo. Tegoroczna edycja była wyjątkowa ze względu na potrójny jubileusz – 120 lat firmy NEC Corporation, 25 lat NEC Display Solutions w Polsce oraz 10 lat konferencji NEC Competence Days. Rekordowa była też tegoroczna frekwencja – na spotkanie przybyło ponad 370 gości z całej Polski i zagranicy.

Konferencja NEC Competence Days odbyła się po raz pierwszy w nowoczesnej przestrzeni hotelu Metropolo by Golden Tulip, gdzie do dyspozycji gości oddano prawie 800 m2 specjalnej strefy Expo, w której odbywały się pokazy najnowszych produktów i rozwiązań z sektora AV i meeting rooms. Spotkanie pełne było też merytorycznych prezentacji na najwyższym poziomie, jak również potężnej dawki praktycznej wiedzy przekazywanej uczestnikom m.in. w trakcie aż 15 sesji warsztatowych Hands On! Były to pokazy działania poszczególnych rozwiązań prowadzone dla małych grup uczestników, z możliwością testowania sprzętu i prowadzenia dyskusji.
Aktualnie, branżowych szkoleń dostępnych jest bardzo dużo. Jednak, na tle pozostałych, to właśnie konferencja NEC Competence Days 2019  jest przykładem idealnego balansu pomiędzy ilością informacji marketingowych, a merytorycznymi i technicznymi danymi  o rozwiązaniach i produktach. Tym bardziej, że najnowsze urządzenia z sektora AV można było zobaczyć na żywo podczas warsztatów Hands On! - powiedział Arkadiusz Rogoziński z firmy SLX Systemy Audowizualne.
Podczas konferencji NEC Display Solutions zaprezentował szerokie portfolio rozwiązań dedykowanych dla sektora AV i rynku meeting rooms, bazujących na monitorach, projektorach oraz produktach LED. Wśród nowości na szczególną uwagę zasługują: seria monitorów interaktywnych CB, nowy InfinityBoard 2.1 wyposażony w kamerę Huddly IQ, monitory do budowy ścian wideo z automatyczną kalibracją kolorymetryczną i niezwykle wąską ramką ekranu wynoszącą zaledwie 0.44mm oraz projektory laserowe LCD z opatentowanym, szczelnym silnikiem światła. Dodatkowo zaprezentowane zostało oprogramowanie ProAssist pozwalające na bardzo szczegółową kontrolę instalacyjnych projektorów NEC oraz ich adjustację kolorymetryczną – to szczególnie ciekawa nowość, której poświęcono osobny warsztat Hands On. Uczestnicy mogli zobaczyć również ekran wideo oparty o moduły LED p1.5 oraz cały przekrój monitorów wielkoformatowych NEC.

Od 10 lat NEC Competence Days to najważniejsze wydarzenie roku w branży nowoczesnych technologii AV. To miejsce edukacji, spotkań, rozmów o trendach i dalszym rozwoju tej branży. W tym roku po raz pierwszy dużo rozmawialiśmy o rynku „meeting rooms&collaboration” - ten temat przewijał się w wielu prezentacjach oraz warsztatach, ukazując potrzeby i potencjał tego sektora. Cieszy fakt, iż po raz kolejny zebraliśmy tyle głosów uznania, dotyczących zarówno części merytorycznej, jak i całej organizacji imprezy. Nie pozostaje nic innego, jak zacząć przygotowania do edycji 2020. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy! – powiedział Mariusz Orzechowski, General Manager Central South East Europe.
Specjalna edycja NEC Competence Days nie mogła odbyć się bez specjalnego wieczoru, w trakcie którego świętowano potrójny jubileusz. Podczas uroczystej gali przyznano po raz drugi nagrody NEC Awards, które są wyrazem uznania dla Partnerów NEC Display Solutions i formą podziękowania im za roczne osiągnięcia i współpracę. Wyjątkowo, w ramach jubileuszowej edycji, przyznano również specjalne statuetki NEC STAR dla firm i osób, które uhonorowano za podsumowanie całościowej współpracy z NEC Display Solutions w Polsce na przestrzeni 25 lat.
Statuetki NEC Awards 2019 trafiły do:


ARPOL - zwycięzca w kategorii Wdrożenie Roku
Telbud Electronics - zwycięzca w kategorii Wdrożenie Roku
Integrated Solutions - zwycięzca w kategorii Projekt Digital Signage
Image Recording Solutions Pomorze - zwycięzca w kategorii Edukacja
AV Consulting - zwycięzca w kategorii Debiut Roku
Perfect Displays  - zwycięzca w kategorii Firma Roku

8 “Oskarów za całokształt” – czyli nagród NEC STAR odebrali:
Cine Project Polska
Edbak
Image Recording Solutions
Komputronik
MAGIT
Perfect Displays 
RGBS Systemy Audiowizualne
oraz Bogusław Wróbel z firmy Infobox.

Dla nas 25-lecie obecności firmy NEC Display Solutions w Polsce oraz jubileuszowa edycja szkolenia była datą szczególną. Obydwie daty zbiegły się z 10-leciem firmy Perfect Displays.  Otrzymanie w tak szczególnym momencie dwóch wyróżnień, potwierdziło wartość naszego zaangażowania w budowanie kompetencji w zakresie integracji systemów AV oraz  wagę naszego wieloletniego partnerstwa z NEC Display Solutions – powiedział Rafał Śmierzyński, Członek Zarządu Perfect Displays Sp. z o.o.

Tegoroczną edycję konferencji wraz z NEC Display Solutions współtworzyło aż 16 co-sponsorów reprezentujących następujące marki: Aten, Matrox, Sennheiser, Harman, Edbak, Poly, Shure, Visionary Solutions, Symetrix, Tannoy, LabGruppen, Vivolink, ONELAN, Datapath, Kenik, GetFort, Cloud Electronics, Xilica, SCALA, MuteDesing oraz Cine Project. Patronat Medialny nad imprezą objęły magazyny: AVIntegracje, CRN, OOH Magazine i Visual Communication.

Dodatkowych informacji udzielają:

Mariusz Orzechowski
NEC Display Solutions Europe GmbH
Tel.: 12 614 53 53
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Anna Wrzesińska
Lucky Monday PR&Events
Tel. 691 769 463
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O NEC Display Solutions Europe

NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech odpowiada za działania firmy na obszarze EMEA. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z największych światowych dostawców oferując najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej (Digital Signage), monitory graficzne oraz medyczne. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe, dla edukacji, projektory 3D, aż do urządzeń do pracy ciągłej (np. w systemach POS) i cyfrowych projektorów kinowych. Prezesem i CEO NEC Display Solutions Europe jest Bernd Eberhardt.
Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec-display-solutions.com

Dołącz do nas na Facebooku, YouTube, Twitterze, LinkedIn i Google+.


O NEC Corporation

NEC Corporation jest liderem w integracji technologii IT oraz technologii sieciowych, z których korzystają konsumenci i korporacje z całego świata. Dostarczając unikalną kombinację produktów i usług, łączącą doświadczenie z zaawansowaną technologią i zasobami globalnymi firma odpowiada na najbardziej złożone, specjalistyczne i zmieniające się potrzeby klientów. Ponad 100-letnie doświadczenie NEC Corporation w tworzeniu innowacyjnych technologii wspomaga konsumentów, rozwój przedsiębiorstw i społeczności.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec.com

W oparciu o średniookresowy plan zarządzania na rok 2015, Grupa NEC na całym świecie zapewnia „Rozwiązania dla społeczeństwa”, promując bezpieczeństwo, efektywność i równość społeczną. Pod hasłem „Orchestrating a brighter world” NEC dąży do rozwiązania szeregu trudnych kwestii i stworzenia nowej społecznej wartości dla zmieniającego się świata jutra.

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.nec.com/en/global/about/solutionsforsociety/message.html

 

NEC NEC szkolenie Politechnika Krakowska Fundacja dla UJ Stowarzyszenie SMOK Bobby Burger
Urząd Marszałkowski Mazda Polska Albi Polska APAX Consulting Group FORCAM GmbH

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Newsletter
dla dziennikarzy:

Agencja PR Kraków i cała PolskaSzkolenia i Warsztaty: