Baner Lucky Monday PR Events

NEC zainstaluje jeden z największych na świecie ekranów LED w pomieszczeniach control room

NEC Display Solutions Europe podpisał umowę z Saudi Telecom Company (STC), największym dostawcą usług telekomunikacyjnych w Arabii Saudyjskiej, na zainstalowanie ekranu dvLED o powierzchni 256 metrów kwadratowych, z wielkością piksela 1,5mm. To jeden z największych na świecie ekranów LED w pomieszczeniu control room, który zostanie zainstalowany w głównym sieciowym centrum operacyjnym STC. Dodatkowo, umowa obejmuje instalację 200 monitorów do budowy ścian video i mniejszych ekranów LED w sieciowym centrum operacyjnym w UNOC (Unified Network Operation Centre) na terenie kampusu STC w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej.

 

Szerokie zaangażowanie NEC w projekt obejmuje: projekt, produkcję, dostawę, instalację, testowanie i uruchomienie ogromnej ściany LED. W ramach współpracy z Saudi Media Systems, NEC będzie odpowiedzialny za dostawę i instalację około 216 monitorów do budowy ścian wideo, monitorów w salach konferencyjnych, jak również innych, mniejszych rozwiązań LED. Zapewni również kompletną obsługę zaplecza dla udanego funkcjonowania UNOC.

"Nasza umowa z STC jest przełomowym projektem, który podkreśla status NEC jako jednego z niewielu producentów na świecie, który jest w stanie dostarczyć kompletne, skrojone na miarę rozwiązania w zakresie wyświetlania obrazu dla instytucji rządowych i dużych firm. NEC jest zaangażowany na każdym etapie projektu, począwszy od studiów wykonalności, projektowania i produkcji, poprzez instalację, testowanie i uruchomienie. Wybieramy odpowiednią technologię wyświetlania i odpowiednie zaplecze nie tylko dla sieciowych centrów operacyjnych, ale także centrów danych, dyspozytorni i centrów operacyjnych bezpieczeństwa", powiedział Bernd Eberhardt, prezes i CEO NEC Display Solutions GmbH.

„STC z przyjemnością współpracuje z NEC Display Solutions przy wdrażaniu kompletnego rozwiązania "pod klucz", które ma zapewnić pomyślne funkcjonowanie UNOC. Umowa odzwierciedla ciągłe wysiłki STC podejmowane w celu budowania strategicznych partnerstw z globalnymi podmiotami, aby zapewnić naszym klientom światowej klasy usługi cyfrowe i innowacyjne rozwiązania, umożliwiające cyfrową transformację Królestwa", powiedział Abdullah Al Mazrou, General Manager, Buildings and Fleet Management w STC.

Jako firma oferująca kompleksowe rozwiązania w zakresie wyświetlania obrazu, NEC zajmuje wiodącą pozycję na rynku monitorów w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Instalacja ogromnej ściany LED w Arabii Saudyjskiej to najnowszy kamień milowy dla firmy, która jest pionierem wielu osiągnięć technologicznych, takich jak m.in. pierwszy na świecie projektor laserowy RB, wprowadzony na rynek w 2017 roku.

NEC Display Solutions dotychczas wyprodukował i dostarczył ponad 1,5 miliona wielkoformatowych monitorów. Jego historia obejmuje współpracę z ponad 200 lotniskami na całym świecie oraz dostawę ponad 125 000 monitorów do wiodących restauracji szybkiej obsługi w całej Europie w ciągu ostatnich pięciu lat.

Dodatkowych informacji udzielają:
Mariusz Orzechowski
NEC Display Solutions Europe GmbH
Tel.: 12 614 53 53
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Anna Wrzesińska
Lucky Monday PR&Events
Tel.: 691 769 463
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


O NEC Display Solutions Europe

NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech odpowiada za działania firmy na obszarze EMEA. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z największych światowych dostawców oferując najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej (Digital Signage), monitory graficzne oraz medyczne. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe, dla edukacji, projektory 3D, aż do urządzeń do pracy ciągłej (np. w systemach POS) i cyfrowych projektorów kinowych. Prezesem i CEO NEC Display Solutions Europe jest Bernd Eberhardt.
Więcej informacji można uzyskać na stronie:  www.nec-display-solutions.com

Dołącz do nas na Facebooku,  YouTube, Twitterze, LinkedIn i Google+.

O NEC Corporation

NEC Corporation jest liderem w integracji technologii IT oraz technologii sieciowych, z których korzystają konsumenci i korporacje z całego świata. Dostarczając unikalną kombinację produktów i usług, łączącą doświadczenie z zaawansowaną technologią i zasobami globalnymi firma odpowiada na najbardziej złożone, specjalistyczne i zmieniające się potrzeby klientów. Ponad 100-letnie doświadczenie NEC Corporation w tworzeniu innowacyjnych technologii wspomaga konsumentów, rozwój przedsiębiorstw i społeczności.

Więcej informacji można uzyskać na stronie:  www.nec.com

W oparciu o średniookresowy plan zarządzania na rok 2015, Grupa NEC na całym świecie zapewnia „Rozwiązania dla społeczeństwa”, promując bezpieczeństwo, efektywność i równość społeczną. Pod hasłem „Orchestrating a brighter world” NEC dąży do rozwiązania szeregu trudnych kwestii i stworzenia nowej społecznej wartości dla zmieniającego się świata jutra.

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.nec.com/en/global/about/solutionsforsociety/message.html

 

 

 

NEC NEC szkolenie Politechnika Krakowska Fundacja dla UJ Stowarzyszenie SMOK Bobby Burger
Urząd Marszałkowski Mazda Polska Albi Polska APAX Consulting Group FORCAM GmbH

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Newsletter
dla dziennikarzy:

Agencja PR Kraków i cała PolskaSzkolenia i Warsztaty: