Baner Lucky Monday PR Events

NEC Competence Days 2018. Relacja ze spotkania profesjonalistów branży AV

W dniach 18 i 19 października br. odbyła się dziewiąta edycja NEC Competence Days Pro AV Solutions – bezpłatnego szkolenia dla partnerów handlowych NEC. Wydarzenie kierowane jest przede wszystkim do przedstawicieli firm działających w sektorze profesjonalnych instalacji AV i obejmuje szereg prezentacji, warsztatów oraz strefę Expo. Spotkania tego typu japoński producent prowadzi już od wielu lat, a zainteresowanie nimi stale wzrasta, czego najlepszym przykładem są zarówno rekordowa liczba sponsorów tegorocznej edycji, jak i frekwencja, która przekroczyła 350 osób.

Po raz kolejny konferencja NEC odbyła się w Wieliczce, w Centrum Hotelowo-Konferencyjnym Hotel Lenart. Tegoroczna strefa Expo objęła łącznie prawie 500 m2 na dwóch poziomach obiektu. Dzięki bardzo bogatej ekspozycji różnego typu produktów sektora AV udało się przeprowadzić aż 12 sesji warsztatowych Hands On! Były to pokazy działania poszczególnych rozwiązań prowadzone dla małych grup uczestników, z możliwością testowania sprzętu i prowadzenia dyskusji. Tak obszerna część warsztatowa zdecydowanie zmieniła charakter imprezy na bardziej dynamiczny i nastawiony na praktykę. Zostało to zdecydowanie pozytywnie ocenione przez uczestników szkolenia.


„Jak co roku doświadczyliśmy połączenia sporej dawki merytoryki i inspiracji z doskonałą atmosferą i cennym networkingiem. Zapoczątkowana tradycja nagradzania partnerów będzie dodatkowym motywatorem do rozwijania biznesu z NEC. Wydarzenie to na stałe wpisało się już w kalendarz naszej branży, co udowodniła niezwykle wysoka frekwencja. Strach pomyśleć ile firm odwiedziłoby konferencję, gdyby organizowana była w centralnej Polsce!” – powiedział Michał Górski, General Manager z firmy SQM.

Podczas konferencji, NEC Display Solutions zaprezentował szerokie portfolio rozwiązań projektorowo - monitorowych oraz po raz pierwszy rozwiązania LED. Wśród nowości na szczególną uwagę zasługują: monitor bezramkowy NEC MultiSync® UN464VA wyposażony w procesor obrazu SpectraView Engine i możliwość samodzielnej kalibracji, laserowy projektor LCD wyposażony w zamknięty silnik optyczny P525UL i ultracichy układ chłodzenia oraz moduły LED p1.8 prezentowane w formie inteligentnej półki sklepowej. Dodatkowo można było zobaczyć i przetestować sieciowy procesor graficzny Hiperwall, multimedialny kombajn wideokonferencyjny InfinityBoard, system do zarzadzania monitorami i projektorami NEC NaViSet, huddlespace z monitorem NEC MultiSync z serii C zintegrowanym z multimedialnym soundbarem oraz całą paletę monitorów wielkoformatowych NEC.


„Gratulacje odbierane zarówno od uczestników oraz sponsorów tego największego w skali kraju eventu dla profesjonalistów z branży AV cieszą i potwierdzają, iż przyjęta formuła się sprawdza, a NEC Display Solutions pozostaje niezmiennie liderem tej branży przyciągając wiele firm, które wraz z nami chcą rozmawiać o najnowszych trendach i tworzyć kompletne rozwiązania dla najbardziej wymagających klientów.” – powiedział Mariusz Orzechowski, General Manager Central South East Europe.
Tegoroczną edycję konferencji NEC współtworzyli Sponsorzy: Matrox Graphics, Kramer Electronics, Edbak, Datapath, Yealink, Sennheiser, U-Touch, KT i AREC, AUDAC, PROCAB, CYMON, ADAMSON Systems Engineering, Sensonics oraz AXIS. Patronat Medialny nad imprezą objęły magazyny: CRN, AVIntegracje, Visual Communication i OOH Magazine.


Dwudniowe spotkanie nie mogło odbyć się bez specjalnego wieczoru z NEC. Podczas uroczystej gali po raz pierwszy przyznano nagrody NEC Awards, które są wyrazem uznania dla partnerów NEC Display Solutions i formą podziękowania im za dotychczasowe osiągnięcia i współpracę. Statuetki NEC Awards 2018 odebrali: w kategorii Edukacja - firmy Mentor oraz  Agraf, w kategorii Rental  - firma SQM, w kategorii Wdrożenie Roku Comarch, w kategorii Debiut Roku Senetic, w kategorii Największy Obrót firma Perfect Displays  oraz w kategorii Security firma Megavision Technology.

Dodatkowych informacji udzielają:

Mariusz Orzechowski
NEC Display Solutions Europe GmbH
Tel.: 12 614 53 53
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Anna Wrzesińska
Lucky Monday PR&Events
Tel. 691 769 463
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O NEC Display Solutions Europe

NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech odpowiada za działania firmy na obszarze EMEA. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z największych światowych dostawców oferując najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej (Digital Signage), monitory graficzne oraz medyczne. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe, dla edukacji, projektory 3D, aż do urządzeń do pracy ciągłej (np. w systemach POS) i cyfrowych projektorów kinowych. Prezesem i CEO NEC Display Solutions Europe jest Bernd Eberhardt.
Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec-display-solutions.com

 

O NEC Corporation

NEC Corporation jest liderem w integracji technologii IT oraz technologii sieciowych, z których korzystają konsumenci i korporacje z całego świata. Dostarczając unikalną kombinację produktów i usług, łączącą doświadczenie z zaawansowaną technologią i zasobami globalnymi firma odpowiada na najbardziej złożone, specjalistyczne i zmieniające się potrzeby klientów. Ponad 100-letnie doświadczenie NEC Corporation w tworzeniu innowacyjnych technologii wspomaga konsumentów, rozwój przedsiębiorstw i społeczności.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec.com

W oparciu o średniookresowy plan zarządzania na rok 2015, Grupa NEC na całym świecie zapewnia „Rozwiązania dla społeczeństwa”, promując bezpieczeństwo, efektywność i równość społeczną. Pod hasłem „Orchestrating a brighter world” NEC dąży do rozwiązania szeregu trudnych kwestii i stworzenia nowej społecznej wartości dla zmieniającego się świata jutra.

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.nec.com/en/global/about/solutionsforsociety/message.html

Znak NEC jest prawnie chronionym znakiem towarowym firmy NEC Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie nazwy sprzętu i oprogramowania są nazwami własnymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi odpowiednich producentów. © 2018 NEC Corporation.

 

 

NEC NEC szkolenie Politechnika Krakowska Fundacja dla UJ Stowarzyszenie SMOK Bobby Burger
Urząd Marszałkowski Mazda Polska Albi Polska APAX Consulting Group FORCAM GmbH

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Newsletter
dla dziennikarzy:

Agencja PR Kraków i cała PolskaSzkolenia i Warsztaty: