Baner Lucky Monday PR Events

Seria NEC PH - projektory laserowe RB z najwyższą jasnością na świecie - do projekcji na dużych obiektach

NEC Display Solutions wprowadził na rynek projektory z laserem RB o najwyższej jasności na świecie, stworzone w celu dostarczenia obrazu kinowej jakości w największych obiektach. Nowa seria PH składa się z dwóch modeli: NEC PH3501QL oraz NEC PH2601QL, zapewniających niezrównaną jakość obrazu, superjasną projekcję, rozdzielczość 4K oraz szeroką przestrzeń barwną.

Zapotrzebowanie na dużą cyfrową projekcję jest coraz większe, a prognozy mówią, że do 2020 roku liczba projekcji w dużych obiektach będzie rosła o ponad 50% rocznie. Spowodowane jest to wzrastającym popytem ze strony hal sportowych i widowiskowych, teatrów, muzeów, parków rozrywki i innych tego typu obiektów.

Seria PH została zaprojektowana z myślą o dużych przestrzeniach, w których potrzeba najwyższej klasy projekcji w kinowej jakości i przystępnych kosztach operacyjnych. Nowe projektory wykorzystują ostatnie postępy w technologii laserowego źródła światła RB, aby osiągnąć jeszcze wyższą jasność i wysoką rozdzielczość oraz niskie koszty użytkowania. PH3501QL zapewnia jasność 40 000, a PH2601QL 30 000 lumenów w centralnej części obrazu.

Nowe flagowe modele wykorzystują to co najlepsze w obu technologiach laserowych - RGB i fosforowej. W rezultacie otrzymujemy bardzo wydajny projektor, gwarantujący korzystne użytkowanie pod względem kosztów, wydajności i atrakcyjności obrazu. Wykorzystanie czerwonego i niebieskiego światła lasera sprawia, że kolory i jasność wykraczają poza to, co oferuje tradycyjny projektor z laserem fosforowym, zapewniając obraz o doskonałej jakości i wysokiej jednorodności.

Wydajny system przetwarzania światła zapewnia ogromne oszczędności w kosztach operacyjnych w porównaniu do systemów projekcyjnych opartych na lampie dzięki niższemu zużyciu energii, bezobsługowej pracy i braku konieczności wymiany filtra i lampy po 20 000 godzinach pracy.

“NEC ma długą tradycję w tworzeniu innowacyjnych technologii wyświetlania obrazu, włącznie z projekcją kinową i na dużą skalę, a nasza nowa rodzina projektorów została zaprojektowana tak, aby spełnić wymagania rynku, który żąda niezawodnych rozwiązań wizualnych dla dużych obiektów” – powiedział Gerd Kaiser, Senior Product Line Manager Large Venue Projectors w NEC Display Solutions Europe.

“Prezentacje dla bardzo dużych widowni wymagają wielkich ekranów, często o rozmiarze 10 metrów lub nawet większych. Nasze nowe projektory z serii PH odpowiadają na te potrzeby poprzez wysoką rozdzielczość 4K i jasność 40 000 lumenów w centralnej części obrazu, co zapewni idealne warunki oglądania nawet w bardzo wymagających warunkach oświetleniowych. Wykorzystaliśmy naszą wiedzę w celu wprowadzenia kinowej jakości obrazu do głównego nurtu i uczynienia go standardem w każdym obiekcie i zastosowaniu. Szeroką przestrzeń barwną można skalibrować pod kątem wiernej reprodukcji barw, co pozwoli na niezawodną pracę z kolorem, lub do zwykłych formatów prezentacyjnych, takich jak strumieniowe przesyłanie wideo.”

 Seria PH wyróżnia się maksymalną swobodą instalacji dzięki funkcji przesunięcia obiektywu lens shift o bardzo dużym polu manewru: +/- 50% w poziomie i +/- 17% w pionie - lepiej niż jakikolwiek konkurencyjny produkt 4K na rynku – oraz dużemu wyborowi obiektywów zoom z mocowaniem bagnetowym. Gwarantuje to bezproblemową instalację i łatwą wymianę starych projektorów. Projektory wyposażono w szeroki wybór złączy, w tym wejście 4K, a także funkcje inteligentnego przetwarzania obrazu, takie jak Picture-in-Picture. Wszystko to pozwoli osiągnąć projekcję na dużym ekranie bez widocznych pojedynczych pikseli.”

Projektory NEC z serii PH zadebiutują na lutowych targach ISE 2018 w Amsterdamie. W celu umówienia się na spotkanie i prezentację prosimy o kontakt z biurem prasowym.

Projektory NEC PH3501QL oraz NEC PH2601QL na polskim rynku będą dostępne już od marca br.

Więcej informacji o produktach można znaleźć na stronach:

https://www.nec-display-solutions.com/p/de/de/products/details/options/rp/PH3501QL.xhtml
https://www.nec-display-solutions.com/p/de/de/products/details/options/rp/PH2601QL.xhtml

 

Dodatkowych informacji udzielają:

Mariusz Orzechowski
NEC Display Solutions Europe GmbH
Tel.: 12 614 53 53
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Anna Wrzesińska
Lucky Monday PR&Events
Tel.: 691 769 463
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NEC NEC szkolenie Politechnika Krakowska Fundacja dla UJ Stowarzyszenie SMOK Bobby Burger
Urząd Marszałkowski Mazda Polska Albi Polska APAX Consulting Group FORCAM GmbH

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Newsletter
dla dziennikarzy:

Agencja PR Kraków i cała PolskaSzkolenia i Warsztaty: