Baner Lucky Monday PR Events

Tik Tak BUM i Tik Tak BUM Junior wybuchowe gry w nowej odsłonie

Marka PIATNIK, wydawca luksusowych kart i edukacyjnych gier planszowych, wprowadza na polski rynek nowe wersje kultowych planszówek – TIK TAK BUM oraz TIK TAK BUM Junior. Zasady gry są proste – należy wymyślać wyrazy zawierające daną grupę liter (Tik Tak Bum) lub słowa kojarzące się z rysunkiem na danej karcie (Tik Tak Bum Junior). Motywacją do skutecznego myślenia i dodatkową atrakcją gry jest ciągle tykająca bomba, przekazywana z rąk do rąk. W nowej odsłonie gier TIK TAK BUM otrzymujemy jeszcze większą liczbę kart. Dynamiczna rozgrywka oraz możliwość gry w dużej grupie sprawiają, że to świetna opcja zarówno na spotkania rodzinne, zabawę z dziećmi, jak i imprezy wśród przyjaciół.

TIK TAK BUM to nowa, wzbogacona edycja gry słownej, przeznaczonej dla graczy od 12 lat. W rozgrywce jednocześnie może brać udział od 2 do 12 graczy. Gra polega na wymyślaniu wyrazów zawierających daną grupę liter. Niekwestionowaną atrakcją jest w tej grze sterowana mechanizmem zegarowym bomba, która „wybucha” w losowym momencie (od 10 do 60 sekund). Kiedy pierwszy gracz bierze bombę do ręki zaczyna się właściwa rozgrywka i walka o zwycięstwo. Gracz, na którego przypada kolejka musi podać wyraz zawierający litery wylosowane na karcie i przekazać bombę sąsiadowi z lewej zanim nastąpi wybuch! Nie jest to proste zwłaszcza wtedy gdy wyraz, który wymyślimy oczekując na swoją kolejkę, zostanie użyty przez poprzedniego gracza. W takiej sytuacji nawet osoby posiadające bardzo bogaty zasób słów mogą nagle poczuć pustkę w głowie. 

W nowej edycji gry znaleźć można 2 razy więcej kart (aż 220 zlepków liter), odświeżono również design pudełka. Niezmienna pozostaje dynamiczna i zabawna mechanika gry.

Zawartość pudełka: 110 dwustronnych kart, specjalna kostka, elektroniczna „bomba”, instrukcja. Gra wymaga 2 baterii AAA 1,5V (małe paluszki) nie są one załączone.

 

TIK TAK BUM JUNIOR jest planszówką dla dzieci od 5 lat. W ciekawy i szybki sposób pozwala młodszym graczom rozwijać słownictwo i kreatywność. W TIK TAK BUM JUNIOR zadanie polega na szybkim i prawidłowym wypowiadaniu słów kojarzących się z rysunkiem na danej karcie (jeśli np. na karcie widnieje plaża, możliwe słowa to m.in.: ''piasek'', ''leżak'', ''wakacje'', ''wiaderko''). Karty są podpisane w języku polskim i angielskim więc gra może być wykorzystywana jako pomoc w nauce języka angielskiego. Podobnie, jak w wersji gry dla starszych użytkowników, graczom towarzyszy wciąż tykająca „bomba”, która wybucha w najmniej oczekiwanym momencie!

Na rynek wchodzi właśnie wzbogacone, polskie wydanie gry. W nowej odsłonie TIK TAK BUM JUNIOR możemy znaleźć 2 razy więcej kart (110) - karty podpisane są w języku polskim i angielskim, nową oprawę graficzną i większe pudełko.

Zawartość pudełka: 110 kart z zabawnymi obrazkami przedstawiającymi różne miejsca i sytuacje, elektroniczna „bomba”, instrukcja. Gra wymaga 2 baterii AAA 1,5V (małe paluszki) nie są one załączone.

Gry można kupić: w dobrych salonach sprzedaży, w sugerowanych cenach: TIK TAK BUM - 79,99 PLN, TIK TAK BUM JUNIOR - 79,99 PLN

Obydwie planszówki będą dostępne w sprzedaży przed świętami Bożego Narodzenia, stanowiąc niebanalny, gwiazdkowy prezent.

 

Dodatkowych informacji udzielają:

Julia Wilczyńska
PIATNIK 
tel. 22 642 34 57
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Renata Postawa-Giza
Lucky Monday PR&Events
tel. 607 200 775
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

O PIATNIK:
Firma Ferd. Piatnik & Sohne jest jednym z największych producentów kart do gry, gier i puzzli w Europie. Od 6 pokoleń firma jest prowadzona przez członków rodziny PIATNIK, jest więc firmą rodzinną. Sztuka wytwarzania kart była przekazywana z pokolenia na pokolenie, poczynając od tradycyjnego ręcznego malowania kart aż do dzisiejszej wysoce zmechanizowanej produkcji. Do produkcji kart firmy PIATNIK używany jest surowiec najwyższej jakości, a jednym ze znaków rozpoznawczych firmy jest różnorodność wzorów kart (ponad 500 wzorów!) i puzzli. Ta długa tradycja i nieustanne starania o wysoką jakość produkcji spowodowały, że nazwa PIATNIK jest obecnie znana na całym świecie, a w Polsce jest wręcz synonimem luksusowych kart do gry. W latach 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku karty PIATNIKA w Polsce można było znaleźć jedynie w Pewexach, gdzie były dostępne wyłącznie za dolary.
Od kilku lat firma intensywnie rozszerza swoją ofertę edukacyjnych gier planszowych dla całej rodziny, również tutaj dbając by ich jakość pasowała do marki. Do najbardziej popularnych tytułów należą wielokrotnie nagradzane: seria Activity, seria Tik Tak Bum i Digit.

Od 1991 roku dystrybucją PIATNIKA w Polsce zajmuje się firma KLUWI, również firma rodzinna.

www.piatnik.pl

NEC NEC szkolenie Politechnika Krakowska Fundacja dla UJ Stowarzyszenie SMOK Bobby Burger
Urząd Marszałkowski Mazda Polska Albi Polska APAX Consulting Group FORCAM GmbH

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Newsletter
dla dziennikarzy:

Agencja PR Kraków i cała PolskaSzkolenia i Warsztaty: