Baner Lucky Monday PR Events

Fireware 11.12 - nowa wersja systemu operacyjnego Watchguard


Bakotech, wyłączny dystrybutor marki WatchGuard w Polsce informuje, że jest już dostępna nowa wersja systemu operacyjnego o nazwie Fireware 11.12. Aktualizacja systemu, służącego do zabezpieczania Sieci posiada wiele nowych opcji takich jak: geolokacja, integracja z ConnectWise, zdalne punkty dostępowe WiFi, czy możliwość zestawiania VPN z Microsoft Azzure.

Geolokacja i blokowanie ruchu na podstawie lokalizacji geograficznej - w nowej wersji systemu Fireware dodano nowy element do obrony reputacji - Reputation Enabled Defense, który umożliwia ocenę reputacji witryn internetowych oraz wykrywanie botnetów. Dzięki geolokacji można uniemożliwić ataki typu malware oraz ataki z obszarów, nieobjętych legalną komunikacją biznesową.

Integracja z ConnectWise – Fireware v11.12 wzmacnia możliwości integracyjne z platformą ConnectWise, która jest wiodącym narzędziem wykorzystywanym przez wielu dostawców zarządzanych usług bezpieczeństwa. Integracja wspomaga automatyczną synchronizację informacji o zasobach, włączając w to: daty rozpoczęcia i zakończenia subskrypcji, numery seryjne urządzeń w wersji OS, jak również zamknięty obieg zgłoszeń w systemie, usługi bezpieczeństwa i statusy subskrypcji.

Zdalne punkty dostępowe WiFi (Remote AP Deployment) – do systemu Fireware v11.12 włączono kilka odrębych aktualizacji dla bezprzewodowego kontrolera UTM. Umożliwiają one m.in.: autowybieranie kanału, tak aby połączenie było płynne i bezkonfliktowe, a także pozwalają punktom dostępowym komunikować się bezprzewodowo, bez fizycznego połączenia z Ethernetem.


Możliwość zestawiania VPN z Microsoft Azzure – środowisko chmury hybrydowej staje się coraz bardziej powszechne, wiele firm korzysta z usług w chmurze, choćby takich jak: Amazon Web Services (AWS), czy platforma Azure, ale kilka kluczowych aplikacji pozostaje zwykle w systemach lokalnych. Bezpieczna komunikacja za pośrednictwem sieci VPN jest potrzebna właśnie pomiędzy połączeniem lokalnym, a chmurą. Do tej pory wspomagano się pojedynczym tunelem, lub opartym na platformie Azure. Teraz Watchguard, dzięki nowym opcjom w systemie Fireware, umożliwia tworzenie wielu tuneli, nawet w przypadku dynamicznych zmian w ich trasach, czy w przypadku przełączeń awaryjnych.

 

Centrum Pobierania Oprogramowania
Posiadacze Firebox oraz urządzeń XTM z aktywną usługą, mogą skorzystać z aktualizacji bez dodatkowych opłat, pobierając odpowiednie pakiety z WatchGuard Software Download Center.

 

Więcej informacji:

BAKOTECH Sp. z o.o.
Sandra Wasiak
Marketing Manager
tel. 660 343 988
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.bakotech.pl
  

Lucky Monday PR&Events
Renata Postawa-Giza
PR Specialist
tel. 607 200 775
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.luckymonday.pl

 

O Bakotech Sp. z o.o.:
Bakotech Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, jest częścią międzynarodowej grupy dystrybucyjnej Bakotech®. Jako specjalizowany dystrybutor rozwiązań IT w zakresie bezpieczeństwa, sieci i infrastruktury IT, spółka koncentruje się na dostarczaniu najwyższej jakości produktów i usług w centralnej i wschodniej Europie, w szczególności w: Polsce, Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Chorwacji i na Węgrzech, a także w krajach nadbałtyckich. Firma zajmuje się sprzedażą w kanale partnerskim, poprzez rozbudowaną sieć partnerów. Bakotech posiada w swoim portfolio innowacyjne produkty, które odniosły sukces międzynarodowy, a dzięki dystrybutorowi wchodzą nie tylko na rynek polski, ale również krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Od stycznia 2015 roku Bakotech Sp. z o.o. jest wyłącznym, autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań WatchGuard w Polsce.

O WatchGuard Technologies:
Firma WatchGuard Technologies powstała w 1996 roku w Seattle. Od samego początku producent skupił się na rozwiązaniach dotyczących bezpieczeństwa sieciowego. To właśnie WatchGuard zaprojektował i uruchomił pierwszą zaporę sieciową. Firma zatrudnia ponad 500 pracowników i ma swoje przedstawicielstwa na wszystkich kontynentach. Producent regularnie klasyfikowany jako lider i wizjoner w raportach Gartnera dla UTM/NGFW, ma na swoim koncie ponad milion wdrożonych rozwiązań do zapewniania bezpieczeństwa, zarówno w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, jak i w dużych firmach na całym świecie. System raportowania, wizualizacji systemu i zarządzania, WatchGuard Dimension, uznawany jest jako wzór dla konkurencji, co potwierdzają liczne nagrody branżowe.

 

 

NEC NEC szkolenie Politechnika Krakowska Fundacja dla UJ Stowarzyszenie SMOK Bobby Burger
Urząd Marszałkowski Mazda Polska Albi Polska APAX Consulting Group FORCAM GmbH

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Newsletter
dla dziennikarzy:

Agencja PR Kraków i cała PolskaSzkolenia i Warsztaty: