Baner Lucky Monday PR Events

Współpraca NEC Display Solutions z Raspberry Pi


NEC Display Solutions rozpoczyna współpracę z producentem mini-komputerów Raspberry Pi, umożliwiając bezproblemową integrację tych urządzeń z monitorami NEC. Wiodąca pozycja firmy NEC w oferowaniu najszerszego portfolio rozwiązań do wyświetlania obrazu doskonale współgra z Raspberry Pi, organizacją odpowiedzialną za rozwój wielokrotnie nagradzanych, niedrogich i wydajnych komputerów.

Pierwotnym założeniem przy tworzeniu komputerów Raspberry Pi było promowanie nauki informatyki w szkołach krajów rozwijających się. Dlatego sprzęt ten oferował dobrą wydajność w bardzo niskiej cenie. Jednak w najnowszym modelu Raspberry Pi 3 znacząco wzrosła wydajność oraz możliwości sieciowe, co sprawiło, że urządzenie idealnie pasuje do monitorów wielkoformatowych NEC.

Jednopłytkowy komputer SBC wyposażono w czterordzeniowy procesor 1.2GHz, dzięki czemu nie jest on już tylko prostym komputerem do nauki programowania, ale niezawodnym produktem o praktycznie nieograniczonych możliwościach. W dodatku poza standardowym modelem Raspberry Pi 3, NEC oferować będzie także model o podniesionej wydajności, dostosowany do konkretnych wymagań branży wyświetlania obrazu.

Komputery Raspberry Pi 3 jako część platformy NEC OMI (Open Modular Intelligence) będą możliwe do integracji z nowymi, wielkoformatowymi monitorami NEC z serii P oraz V. Monitory te zapewniają łatwy dostęp do Internetu Rzeczy, co zwiększa zakres możliwości w Digital Signage oraz prezentacjach. Eleganckie wzornictwo sprawdzi się w instalacjach w każdym otoczeniu. Istnieje również możliwość dostosowania tych monitorów do indywidualnych potrzeb, czyniąc je niezawodnym rozwiązaniem w wielu sektorach.

Ta współpraca technologiczna, pierwsza tego typu pomiędzy producentem monitorów a twórcami Raspberry Pi, pomaga zwiększyć rynkowe możliwości NEC. Pokazuje również zastosowania Raspberry Pi w sektorze B2B, umacniając jego pozycję jako platformy z zestawem funkcji przydatnych do handlu, lotnictwa, transportu, edukacji i korporacji.

Nasza strategiczna inicjatywa w kierunku połączenia sił z Raspberry Pi jest przykładem na to, jak kontynuujemy wysiłki w celu zapewnienia najbardziej zaawansowanej dostępnej technologii firmom ze wszystkich branż. Otwarta platforma zapewnia intelignetne wyświetlanie obrazu w dowolnym czasie, dzięki modułowej i wymiennej konstrukcji. Integrując Raspberry Pi z naszymi monitorami, dostarczamy firmom w przystępnej cenie zaawansowaną technologię odpowiednią do Digital Signage, strumieniowego przesyłania mediów i prezentacji.” – powiedziała Stefanie Corinth, Senior Vice President Marketing and Business Development w NEC Display Solutions Europe.

Kiedy startowaliśmy z Raspberry Pi, naszym głównym celem było pomaganie ludziom poprzez edukację informatyczną i obsługę komputerów. Jednak mieliśmy na tyle szczęścia, że sprzedaliśmy dotychczas 10 milionów sztuk Raspberry Pi i ten komercyjny sukces doprowadził nas do trzeciej generacji bardziej dojrzałej i wydajnej technologii, która może być używana z monitorami NEC. Nasza praca nad Raspberry Pi jest generowana przez wielką społeczność deweloperów, podczas gdy motorem napędowym NEC są potrzeby rynku, co umożliwia nam spełnienie wymagań branży AV oraz IT. Ogólnie rzecz biorąc, ta współpraca pokazuje zaufanie NEC do naszych możliwości dostarczenia platformy, której będzie można używać w wielu środowiskach.” – powiedział Eben Upton, CEO w Raspberry Pi Trading.

Nowa seria zaawansowanych monitorów wielkoformatowych NEC z możliwością integracji z Raspberry Pi będzie dostępna od stycznia 2017.

 


Dodatkowych informacji udzielają:

Mariusz Orzechowski
NEC Display Solutions Europe GmbH
Tel.: 12 614 53 53
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Anna Wrzesińska
Lucky Monday PR&Events
Tel. 691 769 463
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


O NEC Display Solutions Europe

NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech odpowiada za działania firmy na obszarze EMEA. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z największych światowych dostawców oferując najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej (Digital Signage), monitory graficzne oraz medyczne. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe, dla edukacji, projektory 3D, aż do urządzeń do pracy ciągłej (np. w systemach POS) i cyfrowych projektorów kinowych. Prezesem i CEO NEC Display Solutions Europe jest Bernd Eberhardt.
Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec-display-solutions.com

Dołącz do nas na Facebooku, YouTube, Twitterze, LinkedIn i Google+.

 

O NEC Corporation

NEC Corporation jest liderem w integracji technologii IT oraz technologii sieciowych, z których korzystają konsumenci i korporacje z całego świata. Dostarczając unikalną kombinację produktów i usług, łączącą doświadczenie z zaawansowaną technologią i zasobami globalnymi firma odpowiada na najbardziej złożone, specjalistyczne i zmieniające się potrzeby klientów. Ponad 100-letnie doświadczenie NEC Corporation w tworzeniu innowacyjnych technologii wspomaga konsumentów, rozwój przedsiębiorstw i społeczności.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec.com

W oparciu o średniookresowy plan zarządzania na rok 2015, Grupa NEC na całym świecie zapewnia „Rozwiązania dla społeczeństwa”, promując bezpieczeństwo, efektywność i równość społeczną. Pod hasłem „Orchestrating a brighter world” NEC dąży do rozwiązania szeregu trudnych kwestii i stworzenia nowej społecznej wartości dla zmieniającego się świata jutra.

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.nec.com/en/global/about/solutionsforsociety/message.html

 

 

Znak NEC jest prawnie chronionym znakiem towarowym firmy NEC Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie nazwy sprzętu i oprogramowania są nazwami własnymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi odpowiednich producentów. © 2016 NEC Corporation.

 

NEC NEC szkolenie Politechnika Krakowska Fundacja dla UJ Stowarzyszenie SMOK Bobby Burger
Urząd Marszałkowski Mazda Polska Albi Polska APAX Consulting Group FORCAM GmbH

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Newsletter
dla dziennikarzy:

Agencja PR Kraków i cała PolskaSzkolenia i Warsztaty: