Baner Lucky Monday PR Events

Firmy bezpieczne w Sieci – relacja z AlienGuard Roadshow 2016

W Krakowie, Rzeszowie i Wrocławiu zrealizowano pod koniec września br. cykl spotkań AlienGuard Roadshow 2016, poświęconych rozwiązaniom z zakresu zabezpieczenia Sieci. Szkolenia organizowane były przez firmę Bakotech, dystrybutora marki Watchguard Technologies oraz AlienVault. Wzięło w nich udział około 100 uczestników: inżynierów, architektów systemowych i partnerów handlowych.


Tematyka szkoleń odpowiadała kluczowym wyzwaniom bezpieczeństwa, z którymi muszą zmierzyć się firmy, w tym: inspekcji szyfrowanego ruchu webowego, zabezpieczania sieci Wi-Fi, monitoringu i wizualizacji ruchu sieciowego, czy też wykrywania złośliwego oprogramowania. „Cykl szkoleń Bakotech prezentuje połączenie rozwiązań WatchGuard Technologies, Inc. i AlienVault nawzajem się uzupełniających i tworzących wspólnie kompleksowe środowisko zabezpieczeń. Praktyczna prezentacja poszczególnych komponentów rozwiązania pozwala uczestnikom na zapoznanie się z cechami funkcjonalnymi, a interaktywna forma prezentacji ułatwia właściwe wyskalowanie i dobór produktów” – mówi Jerzy Trzepla, Territory Sales Manager WatchGuard.


W trakcie roadshow dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja pt. „Sieci Wi-Fi a bezpieczeństwo”, którą poprowadził Wojciech Pietrow, Business Development Manager Bakotech. Zwrócił on uwagę na siedem największych zagrożeń dla sieci Wi-Fi, wśród których są m.in.: łamanie haseł, fałszywe hotspoty, podsłuchiwanie, czy rozsiewanie malware’u.


Podczas spotkania przeprowadzono także pokaz na platformie AlienVault USM, dotyczący zarządzania logami i zdarzeniami związanymi z bezpieczeństwem. Sesja demonstracyjna była podzielona na 3 bloki. „W pierwszym z nich skupiono się na innowacyjnym podejściu do systemów SIEM, tzn. połączenia tradycyjnego SIEM wraz z IDS, skanerem podatności czy też analizą protokołów NetFlow. Druga część dotyczyła funkcjonalności SIEM: korelacji eventów, obsługi systemu jak również modułu raportowania. Trzecia sesja poświęcona była tematyce skanerów podatności (Vulnerability Assessment) i sposobom, dzięki którym można łatwo zarządzać bezpieczeństwem na kluczowych zasobach firmy utrzymując najwyższy poziom bezpieczeństwa" – relacjonuje Piotr Kawa, Network Monitoring Department Manager, Bakotech.


AlienGuard Roadshow 2016 cieszył się dużym zainteresowaniem wśród odbiorców, co dowodzi, iż istnieje coraz większe zapotrzebowanie na edukację rynku w zakresie nowoczesnych technologii i rozwiązań z sektora bezpieczeństwa IT.

 


Więcej informacji:

BAKOTECH Sp. z o.o.
Sandra Wasiak
Marketing Manager
tel. 660 343 988
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.bakotech.pl
  

Lucky Monday PR&Events
Renata Postawa-Giza
PR Specialist
tel. 607 200 775
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.luckymonday.pl

 

O Bakotech Sp. z o.o.:
Bakotech Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, jest częścią międzynarodowej grupy dystrybucyjnej Bakotech®. Jako specjalizowany dystrybutor rozwiązań IT w zakresie bezpieczeństwa, sieci i infrastruktury IT, spółka koncentruje się na dostarczaniu najwyższej jakości produktów i usług w centralnej i wschodniej Europie, w szczególności w: Polsce, Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Chorwacji i na Węgrzech, a także w krajach nadbałtyckich. Firma zajmuje się sprzedażą w kanale partnerskim, poprzez rozbudowaną sieć partnerów. Bakotech posiada w swoim portfolio innowacyjne produkty, które odniosły sukces międzynarodowy, a dzięki dystrybutorowi wchodzą nie tylko na rynek polski, ale również krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Od stycznia 2015 roku Bakotech Sp. z o.o. jest wyłącznym, autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań WatchGuard w Polsce, a od stycznia br. AlienVault.

O WatchGuard Technologies:
Firma WatchGuard Technologies powstała w 1996 roku w Seattle. Od samego początku producent skupił się na rozwiązaniach dotyczących bezpieczeństwa sieciowego. To właśnie WatchGuard zaprojektował i uruchomił pierwszą zaporę sieciową. Firma zatrudnia ponad 500 pracowników i ma swoje przedstawicielstwa na wszystkich kontynentach. Producent regularnie klasyfikowany jako lider i wizjoner w raportach Gartnera dla UTM/NGFW, ma na swoim koncie ponad milion wdrożonych rozwiązań do zapewniania bezpieczeństwa, zarówno w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, jak i w dużych firmach na całym świecie. System raportowania, wizualizacji systemu i zarządzania, WatchGuard Dimension, uznawany jest jako wzór dla konkurencji, co potwierdzają liczne nagrody branżowe.

O AlienVault:
AlienVault to zunifikowana platforma do zarządzania bezpieczeństwem i wykrywania zagrożeń. Jest rozwiązaniem, które umożliwia organizacjom różnych wielkości korzystanie z rozwiązań bezpieczeństwa wykrywających aktualne zagrożenia i umożliwiających odpowiedź na nie w bardzo krótkim czasie. Obok funkcjonalności tradycyjnego systemu SIEM, AlienVault Unified Security Management (USM) posiada wszystkie niezbędne funkcje bezpieczeństwa zintegrowane w jednej platformie, bez dodatkowych opłat. AlienVault skoncentrowany jest na łatwości użytkowania i wdrożenia, dlatego jest idealny dla średnich organizacji z ograniczonym budżetem i zasobami.

 

 

NEC NEC szkolenie Politechnika Krakowska Fundacja dla UJ Stowarzyszenie SMOK Bobby Burger
Urząd Marszałkowski Mazda Polska Albi Polska APAX Consulting Group FORCAM GmbH

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Newsletter
dla dziennikarzy:

Agencja PR Kraków i cała PolskaSzkolenia i Warsztaty: