Baner Lucky Monday PR Events

Implementacja MES: Nowy Technical Paper od Forcam

Kwestia połączenia wszystkich operacji zakładu produkcyjnego, zwłaszcza w przypadku kapitałochłonnej fabryki wymaga szczególnej uwagi. Głównymi celami systemu realizacji produkcji (MES) są zwiększenie wydajności, ograniczenie strat, szczupłe zarządzanie i przejrzystość procesu produkcyjnego, ale realizację tych celów mogą zakłócać niekompletne połączenia maszynowe. Firma FORCAM światowy lider w tej dziedzinie, przy użyciu oprogramowania MES Factory Framework, podłączyła już do systemu ponad 60.000 maszyn na całym świecie. Korzystając więc ze swojego wieloletniego doświadczenia i wiedzy specjaliści Forcam opracowali dokument, w którym przedstawiają rozwiązanie problemów, związanych z integracją maszyn.

Trudności związane z połączeniem maszyn rodzą się z wielu powodów. Każdy producent maszyn stosuje różne warianty systemu do zbierania i przekazywania danych operacyjnych. Wiodący producenci, tacy jak: Heidenheim, Siemens czy Fanuc, stosują oprogramowanie komunikacyjne ze standardowymi protokołami, ułatwiającymi połączenie maszyn. Natomiast w urządzeniach starszego typu znajdziemy oprogramowanie ze strumieniową transmisją, które w sposób przestarzały i niejasny zbiera dane. Konieczne jest aby dane takie były agregowane i przetworzone, w taki sposób, aby były przesyłane do systemu MES w spójnym formacie.

Odpowiedzią FORCAM w tym zakresie jest stosowanie zaawansowanych wtyczek (plug-ins), które są odpowiednie dla różnych maszyn i protokołów kontroli. Umożliwiają one spójne i niezawodne przesyłanie danych, obejmując wiele aspektów operacji takich jak: alarmowanie, alokacja zasobów, przesyłanie plików NC. Andrew Steel, Dyrektor Zarządzający FORCAM w Wielkiej Brytanii wyjaśnia: „Skuteczny MES wymaga kompletnej integracji danych, nie wykluczając przy tym maszyn starszego typu lub trudnych do podłączenia. Tylko przy 100% zebraniu danych, otrzymamy pełny i przejrzysty obraz wszystkich działań produkcyjnych w czasie rzeczywistym. Te obiektywne informacje dadzą kierownictwu możliwość podjęcia właściwych decyzji. Jest to tym bardziej istotne, ponieważ MES przekazuje dane do systemu ERP, z którego korzysta management wyższego szczebla, odpowiedzialny za planowanie”.

Bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w zakresie MES producenci mogą napotkać problemy i opóźnienia w kwestii integracji maszyn. FORCAM ostrzega przed dystrybutorami nie posiadającymi odpowiedniej biblioteki plug-ins i doświadczenia w integracji maszyn na dużą skalę, co może skutkować korzystaniem z oprogramowania firm trzecich, ponoszeniem wysokich dodatkowych opłat licencyjnych i dodatkowych kosztów.


Inżynierowie, którzy chcieliby skorzystać z wersji pdf pełnego dokumentu, mogą ją pobrać klikając link poniżej:
http://marketing.forcam.com/acton/form/14751/002a:d-0001/0/-/-/-/-/index.htm


Więcej informacji:
Forcam Poland
Tomasz Lebitko
tel. 502 489 853
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.forcam.com

Lucky Monday PR&Events
Anna Wrzesińska
PR Coordinator
tel. 691 769 463
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.luckymonday.pl

 

O FORCAM
FORCAM jest dostawcą innowacyjnych technologii monitorujących i optymalizujących wydajność procesów produkcyjnych. Firma zapewnia profilowane rozwiązania m.in. dla przemysłu z sektorów: samochodowego, lotniczego, medycznego i naftowego. Zaadaptowanie technologii Forcam przez firmy, znajdujące się na liście Fortune 500, przyniosło wzrost wydajności ich zakładów produkcyjnych o 20 % lub więcej już w ciągu pierwszych 12 miesięcy od wdrożenia.

Forcam jest technologicznym liderem w zakresie Systemu Realizacji Produkcji (MES). Complex Event Processing (CEP) w połączeniu z technologią przetwarzania danych In Memory stanowią podstawę zaawansowanego zarządzania produkcją. Technologia ta stosowana jest do analizy przepływu zdarzeń w czasie rzeczywistym.
Klienci tacy jak: Mercedes-Benz, BMW, AUDI, Porsche, BorgWarner, MTU Aero-Engines, GKN Aerospace, Weir Minerals, Schaeffler Technologies, zaufali rozwiązaniom oferowanym przez FORCAM, co pozwoliło im znacznie poprawić wydajność produkcji i zwiększyć zwrot kapitału inwestycyjnego (wskaźnik ROCE).

Główna siedziba Forcam mieści się w Ravensburg, w Niemczech. Firma posiada również biura w: USA, Wielkiej Brytanii, Wschodniej Europie i Azji.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.forcam.com

NEC NEC szkolenie Politechnika Krakowska Fundacja dla UJ Stowarzyszenie SMOK Bobby Burger
Urząd Marszałkowski Mazda Polska Albi Polska APAX Consulting Group FORCAM GmbH

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Newsletter
dla dziennikarzy:

Agencja PR Kraków i cała Polska



Szkolenia i Warsztaty: