Baner Lucky Monday PR Events

Kolejny sukces NEC - 1000 zainstalowanych laserowych projektorów kinowych

 

 

NEC Display Solutions świętuje kolejny sukces w branży cyfrowych laserowych projektorów kinowych z okazji sprzedaży ponad 1000 laserowych systemów na całym świecie. To osiągnięcie pokazuje ewolucję oferty projektorów laserowych NEC, od wprowadzenia na rynek pierwszego projektora laserowego RGB z certyfikatem DCI oraz projektora laserowo-fosforowego (również z certyfikatem DCI) w 2014 roku. Portfolio projektorów kinowych NEC doprowadziło firmę do pozycji lidera, dzięki rozwiązaniom odpowiadającym potrzebom rynku, skutecznie pokonującym wyzwania stojące przed przemysłem kinowym.

 

21 czerwca br. NEC zaprezentował swoją najnowszą gamę cyfrowych kinowych projektorów laserowych na targach CineEurope 2016 w Barcelonie. Druga generacja obejmuje:

* Nowy projektor kinowy NC3540LS ze źródłem światła, którym jest laser światłowodowy firmy IPG Photonics. Projektor oferuje rozdzielczość 4K, wysoką jasność i szeroki gamut barwny (Rec 2020) dla dużych ekranów kinowych. Projektor zapewnia wrażenia wizualne, które nie tylko pozwalają kinom pozostać w czołówce technologicznej pod względem projekcji kinowej, ale także zwiększają satysfakcję ich klientów.

* NC1201L - dzięki kompaktowym rozmiarom, niskiemu poziomowi generowanego hałasu, elastyczności i mocnemu, zintegrowanemu serwerowi mediów stanowi idealne rozwiązanie dla projekcji bez kabiny operatorskiej. NC1201L dysponuje unikalną technologią NEC, polegającą na szczelnym zamknięciu optyki, laserowego źródła światła oraz systemu chłodzenia, co znacznie redukuje koszt serwisowania projektora.

Mark Kendall, Cinema Business Development EMEA w NEC Display Solutions Europe, komentuje: “W tym roku NEC już po raz 12 uczestniczył w CineEurope, gdzie świętowaliśmy naszą wiodącą pozycję w branży kina cyfrowego. Będziemy nadal rozszerzać nasze portfolio projektorów laserowo-fosforowych, które jest i tak obecnie najszersze na rynku. Zamierzamy dostarczać naszym klientom technologię, która obniża koszty operacyjne i daje im długoterminową przewagę nad konkurencją.

W styczniu 2016 NEC świętował sprzedaż ponad 10.000 cyfrowych projektorów kinowych na ryku europejskim.


Więcej informacji o kinowych rozwiązaniach NEC można znaleźć na dedykowanej stronie:
www.digital-cinema-nec.com

 

Dodatkowych informacji udzielają:

Mariusz Orzechowski
NEC Display Solutions Europe GmbH
Tel.: 12 614 53 53
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Anna Wrzesińska
Lucky Monday PR&Events
Tel. 691 769 463
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

O NEC Display Solutions Europe

NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech odpowiada za działania firmy na obszarze EMEA. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z największych światowych dostawców oferując najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej (Digital Signage), monitory graficzne oraz medyczne. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe, dla edukacji, projektory 3D, aż do urządzeń do pracy ciągłej (np. w systemach POS) i cyfrowych projektorów kinowych. Prezesem i CEO NEC Display Solutions Europe jest Bernd Eberhardt.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec-display-solutions.com

Dołącz do nas na Facebooku, YouTube, Twitterze, LinkedIn i Google+.

 

O NEC Corporation

NEC Corporation jest liderem w integracji technologii IT oraz technologii sieciowych, z których korzystają konsumenci i korporacje z całego świata. Dostarczając unikalną kombinację produktów i usług, łączącą doświadczenie z zaawansowaną technologią i zasobami globalnymi firma odpowiada na najbardziej złożone, specjalistyczne i zmieniające się potrzeby klientów. Ponad 100-letnie doświadczenie NEC Corporation w tworzeniu innowacyjnych technologii wspomaga konsumentów, rozwój przedsiębiorstw i społeczności.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec.com

W oparciu o średniookresowy plan zarządzania na rok 2015, Grupa NEC na całym świecie zapewnia „Rozwiązania dla społeczeństwa”, promując bezpieczeństwo, efektywność i równość społeczną. Pod hasłem „Orchestrating a brighter world” NEC dąży do rozwiązania szeregu trudnych kwestii i stworzenia nowej społecznej wartości dla zmieniającego się świata jutra.

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.nec.com/en/global/about/solutionsforsociety/message.html

 

 

Znak NEC jest prawnie chronionym znakiem towarowym firmy NEC Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie nazwy sprzętu i oprogramowania są nazwami własnymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi odpowiednich producentów. © 2016 NEC Corporation.

 

 

 

 

 

 

NEC NEC szkolenie Politechnika Krakowska Fundacja dla UJ Stowarzyszenie SMOK Bobby Burger
Urząd Marszałkowski Mazda Polska Albi Polska APAX Consulting Group FORCAM GmbH

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Newsletter
dla dziennikarzy:

Agencja PR Kraków i cała PolskaSzkolenia i Warsztaty: