Baner Lucky Monday PR Events

Duński patent RetinaLyze może uratować wzrok polskich pacjentów

W dniu wczorajszym, w urokliwych wnętrzach restauracji „Dwie Trzecie” w Warszawie, odbyło się spotkanie pod hasłem "Profilaktyka ślepoty oraz utraty wzroku z powodu cukrzycy", którego organizatorem była duńska firma RetinaLyze. Celem było zwrócenie uwagi na wykonywanie badań przesiewowych, służących ochronie przed utratą wzroku, szczególnie u osób chorujących na cukrzycę. A także przedstawienie sposobów współpracy polsko – duńskiej w zakresie profilaktyki zdrowotnej. Gościem Honorowym spotkania był Steen Hommel, Ambasador Królestwa Danii.

 


Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia redaktor naczelnej magazynu Hipoalergiczni, Żanety Geltz, która wprowadziła wszystkich obecnych w temat, prezentując duńskie standardy profilaktyki zdrowotnej. Zwróciła szczególną uwagę, na to, że przy wykorzystaniu duńskich patentów możemy ratować życie polskich pacjentów nieświadomych zagrożenia, jakim jest utrata wzroku. O współpracy polsko-duńskiej pod hasłem „Smart Living”, której głównym zadaniem jest przenoszenie na grunt Polski dobrych praktyk, dotyczących ochrony zdrowia i środowiska, które już funkcjonują w Danii, opowiedział gość Honorowy Steen Hommel, Ambasador Królestwa Danii.

Podczas konferencji wystąpił Robert Birch, przedstawiciel marki RetinaLyze który zaprezentował opatentowane, duńskie oprogramowanie tej marki, służące do wykonywania badań przesiewowych, w kierunku retinopatii cukrzycowej (DR) i zwyrodnień plamki żółtej związanych z wiekiem (AMD), wykrywające zmiany i schorzenia oczu w czasie rzeczywistym w ciągu 30 sekund! Przedstawił fenomen badań i wykrywalność DR i AMD, które mają miejsce w Danii. Potwierdził, że badania wykonane za pomocą oprogramowania mogą uratować również wielu Polaków przed utratą wzroku.


Na świecie jest około 40 mln osób niewidomych, a 80% z nich można było pomóc i zapobiec chorobie. Prognozuje się, że liczba zdiagnozowanych diabetyków i osób pre-diabetycznych podwoi się w ciągu najbliższych 10 lat z 600 mln rocznie (2015) aż do 1,2 mld rocznie (2025). Wszystkie osoby chorujące na cukrzycę powinny być badane pod kątem retinopatii cukrzycowej przynajmniej raz w roku. Do tej pory nie było takiej możliwości ze względu na długie kolejki do lekarzy okulistów. Teraz, dzięki oprogramowaniu RetinaLyze, optometryści mogą wykonywać badania przesiewowe i otrzymywać wyniki w przeciągu niecałej minuty! Oprogramowanie zostało wdrożone w ponad 10 krajach na świecie, w salonach optycznych, firmach ubezpieczeniowych, w prywatnych i publicznych szpitalach. Obecnie wykonujemy 30 000 badań przesiewowych każdego miesiąca. Spośród tej liczby, około 100-200 klientów kierowanych jest do okulisty, ze względu na odkryte zmiany. W większości przypadków pacjenci dowiadują się o problemie, kiedy jest już za późno, aby zapobiec nieodwracalnym zmianom. Nasze oprogramowanie pozwala zdiagnozować i uratować 95% przypadków utraty wzroku i rozwijającej się ślepoty u osób chorych na cukrzycę. Na pewno warto. Z pewnością w Polsce jest podobny odsetek klientów salonów optycznych, którzy nie podejrzewają, że będą mogli skorzystać z badań przesiewowych RetinaLyze – powiedział Robert Birch, CEO RetinaLyze.

W programie konferencji nie zabrakło atrakcji w postaci śniadania z duńską nutą. Jak również miejsca na dyskusje i rozmowy biznesowe.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął magazyn Hipoalergiczni.

 

Informacje szczegółowe:

Żaneta Geltz
Redaktor Naczelna
Magazynu Hipoalergiczni
tel. +48 607 085 807
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Renata Postawa-Giza
PR Specialist
Lucky Monday PR&Events
tel. 607 200 775
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NEC NEC szkolenie Politechnika Krakowska Fundacja dla UJ Stowarzyszenie SMOK Bobby Burger
Urząd Marszałkowski Mazda Polska Albi Polska APAX Consulting Group FORCAM GmbH

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Newsletter
dla dziennikarzy:

Agencja PR Kraków i cała PolskaSzkolenia i Warsztaty: