Baner Lucky Monday PR Events

Debata - Ochrona praw konsumenta w UE

Kraków, 17.09.2012. Wydział Prawa i Administracji UJ oraz Fundacja dla UJ zapraszają na debatę: Wzmocnienie roli obywateli - polityka UE dotycząca ochrony konsumentów. Projekt realizowany jest pod auspicjami Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach cyklu spotkań związanych z problematyką funkcjonowania Unii Europejskiej. Konferencja odbędzie się w Krakowie, w dniu 21 września br. Wezmą w niej udział: przedstawiciel Rzecznika Biura Praw Obywatelskich RP, rzecznicy konsumentów oraz bankowy arbiter konsumencki. Skuteczna ochrona konsumentów jest od wielu lat jednym z priorytetów integracji europejskiej.

 Obecnie UE planuje przyjęcie nowej strategii konsumenckiej na lata 2013-2020. Na temat tej kwestii, spraw związanych z  dochodzeniem roszczeń przez konsumentów, a także zagadnień legislacji pro-konsumenckiej będą debatować uczestnicy spotkania.

Podczas konferencji paneliści poruszą także bardzo aktualny temat zagrożenia interesów konsumenckich w środowisku elektronicznym. W dobie globalnej cyfryzacji jest to problem istotny, zwłaszcza w kontekście nierespektowania praw konsumenta dokonującego transgranicznych zakupów online. Obecnie, takie transakcje kończą się bardzo niekorzystnie dla konsumentów, ponieważ towar często bywa niezgodny z opisem, a kontakt ze sprzedawcą jest utrudniony. UE chce również w tej kwestii mocniej egzekwować prawa konsumentów, poprzez porozumienie z organami krajowymi.

W panelach wezmą udział m.in.: Mirosław Wróblewski (Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich), prof. dr hab. Robert Stefanicki (Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii we Wrocławiu), prof. dr hab. Jerzy Pisuliński (Uniwersytet Jagielloński), Katarzyna Marczyńska (Bankowy Arbiter Konsumencki), Piotr Stańczak (Europejskie Centrum Konsumenckie), Jerzy Gramatyka (Miejski Rzecznik Konsumentów w Krakowie).

Spotkanie kierowane jest do praktyków i teoretyków, zajmujących się tematyką praw konsumenckich, w tym do pracowników: Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, rzeczników konsumentów, sądów, kancelarii prawnych oraz do środowiska naukowego. Do udziału w debacie organizatorzy zapraszają również wszystkich zainteresowanych problematyką praw konsumenckich, w tym przedstawicieli mediów, chcąc zaprezentować im najnowsze założenia strategii konsumenckiej UE, które będą wprowadzane w życie po roku 2013.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, szczegółowych informacji udziela: Magdalena B. Król, Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego, tel.: (12) 632 38 30,e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NEC NEC szkolenie Politechnika Krakowska Fundacja dla UJ Stowarzyszenie SMOK Bobby Burger
Urząd Marszałkowski Mazda Polska Albi Polska APAX Consulting Group FORCAM GmbH

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Newsletter
dla dziennikarzy:

Agencja PR Kraków i cała PolskaSzkolenia i Warsztaty: