Baner Lucky Monday PR Events

Nowa seria monitorów medycznych w ofercie NEC: Medical Display Clinical

NEC Display Solutions wprowadza na rynek monitor MDC212C2 o rozdzielczości 2MP. Jest to pierwszy monitor z serii NEC MDC (Medical Display Clinical), certyfikowanej do obrazowania diagnostycznego.

 

Nowy model projektowano specjalnie do zastosowań związanych z obrazowaniem diagnostycznym w modalnościach takich jak: tomografia komputerowa, emisyjna tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, fluoroskopia, stomatologia, kardiologia, onkologia, ultrasonografia oraz inne techniki obrazowania medycznego. Monitor MDC212C2 współpracuje z oprogramowaniem kalibracyjnym GammaCompMD QA, co pomaga utrzymać zgodność ze standardem DICOM (Part 14). Ponadto spełnia wymagania testów zapewnienia jakości wymaganych w różnych krajach europejskich (np. IEC62563-1, DIN 6868-157).

Monitor MDC212C2 może być wykorzystywany zarówno do obrazów kolorowych, jak i w skali szarości. Dodatkowo dysponuje sensorami oferowanymi przez serię MD, takimi jak: czujnik frontowy, czujnik natężenia oświetlenia w otoczeniu oraz czujnik zbliżeniowy, które zapewniają długą żywotność punktu bieli i luminancji.


Dzięki maksymalnej jasności 440cd/m2 monitor oferuje wystarczający margines do długotrwałego użytkowania. W połączeniu z podświetleniem LED i szerokimi kątami widzenia (178 stopni w pionie i poziomie - co pozwala na bardzo dokładne odwzorowanie kolorów) monitor ten staje się idealnym wyborem dla wymagających środowisk medycznych.

Dwa inne nowatorskie rozwiązania zaimplementowane w serii MDC to funkcja Quick Screen QA, umożliwiająca przeprowadzenie testu zgodności DICOM bez konieczności instalowania specjalnego oprogramowania oraz QC Scheduler. Ta druga funkcja uruchamia automatyczny proces kalibracji i test zgodności DICOM, przeprowadzane bezpośrednio w monitorze.

“Premiera tego monitora to efekt ogromnego doświadczenia NEC na rynku monitorów medycznych i połączenie dogłębnej wiedzy o najnowszych technologiach przetwarzania obrazu z wymaganymi certyfikatami medycznymi (EU Medical Device Directive, FDA w trakcie zatwierdzania) . Wszystko razem powoduje, że ten nowy model jest doskonałym połączeniem funkcji tradycyjnych monitorów medycznych z wysoko wyspecjalizowanymi monitorami diagnostycznymi.” – powiedział Erik Elbert, Product Engineer for Medical Display Solutions w NEC Display Solutions Europe.

Dostępność i szczegóły techniczne
Monitor NEC MDC212C2 będzie dostępny od stycznia 2016.
MDC212C2 dysponuje ekranem w w formacie 4:3. Oprócz kompletu najważniejszych złączy sygnałowych, takich jak: DisplayPort, DVI i D-Sub, MDC212C2 posiada również hub USB 3.0 z 3 portami.

NEC Display Solutions Europe oferuje trzyletnią gwarancję obowiązującą w całej Europie z możliwością opcjonalnego wydłużenia do 5 lat. Gwarancja zawsze obejmuje panel LCD i podświetlenie, jak również ten sam poziom obsługi podczas całego okresu obowiązywania gwarancji.

Więcej na temat rozwiązań medycznych NEC Display Solutions można znaleźć na stronie:
www.medical.nec-display-solutions.com


Dołącz do nas na Twitterze (@NEC_Display_EU), aby być na bieżąco z najnowszymi

wiadomościami NEC Display Solutions w Europie.

 

Dodatkowych informacji udzielają:

Mariusz Orzechowski
NEC Display Solutions Europe GmbH
Tel.: 12 614 53 53
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Anna Wrzesińska
Lucky Monday PR&Events
Tel. 691 769 463
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

O NEC Display Solutions Europe

NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech odpowiada za działania firmy na obszarze EMEA. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z największych światowych dostawców oferując najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej (Digital Signage), monitory graficzne oraz medyczne. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe, dla edukacji, projektory 3D, aż do urządzeń do pracy ciągłej (np. w systemach POS) i cyfrowych projektorów kinowych. Prezesem i CEO NEC Display Solutions Europe jest Bernd Eberhardt.
Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec-display-solutions.com

Dołącz do nas na Facebooku, YouTube, Twitterze, LinkedIn i Google+.


O NEC Corporation

NEC Corporation jest liderem w integracji technologii IT oraz technologii sieciowych, z których korzystają konsumenci i korporacje z całego świata. Dostarczając unikalną kombinację produktów i usług, łączącą doświadczenie z zaawansowaną technologią i zasobami globalnymi firma odpowiada na najbardziej złożone, specjalistyczne i zmieniające się potrzeby klientów. Ponad 100-letnie doświadczenie NEC Corporation w tworzeniu innowacyjnych technologii wspomaga konsumentów, rozwój przedsiębiorstw i społeczności.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec.com

W oparciu o średniookresowy plan zarządzania na rok 2015, Grupa NEC na całym świecie zapewnia „Rozwiązania dla społeczeństwa”, promując bezpieczeństwo, efektywność i równość społeczną. Pod hasłem „Orchestrating a brighter world” NEC dąży do rozwiązania szeregu trudnych kwestii i stworzenia nowej społecznej wartości dla zmieniającego się świata jutra.

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.nec.com/en/global/about/solutionsforsociety/message.html 

Znak NEC jest prawnie chronionym znakiem towarowym firmy NEC Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie nazwy sprzętu i oprogramowania są nazwami własnymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi odpowiednich producentów. © 2015 NEC Corporation.

 

 

 

 

NEC NEC szkolenie Politechnika Krakowska Fundacja dla UJ Stowarzyszenie SMOK Bobby Burger
Urząd Marszałkowski Mazda Polska Albi Polska APAX Consulting Group FORCAM GmbH

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Newsletter
dla dziennikarzy:

Agencja PR Kraków i cała PolskaSzkolenia i Warsztaty: