Baner Lucky Monday PR Events

Kompletne rozwiązanie NEC dla medycznych zespołów interdyscyplinarnych

Klinika chirurgiczno-ortopedyczna Merian Iselin, jeden z największych prywatnych szpitali w Bazylei w Szwajcarii, jest pierwszą placówką medyczną, która wdrożyła nowoczesne rozwiązanie NEC Display Solutions do pomieszczeń dla zespołów MDT (interdyscyplinarnych). Rozwiązanie umożliwia dokładniejszą diagnozę, dając profesjonalistom medycznym dostęp i przegląd wszystkich istotnych informacji klinicznych przy formułowaniu zaleceń terapeutycznych. Merian Iselin wykorzystuje to rozwiązanie do poprawy komunikacji z pacjentami i umocnienia swojej pozycji jako wiodącego szpitala.

 


W szpitalu Merian Iselin w 2014 roku przeprowadzono ponad 20.000 badań radiologicznych i stworzono raporty zarówno dla lekarzy zatrudnionych w klinice, jak i tych z zewnątrz. Obrazuje to, że potencjał rozwoju pomieszczeń dla zespołów interdyscyplinarnych jest nieoceniony. Jest to kluczowy element w komunikacji z pacjentami, ponieważ pozwala na efektywne udostępnianie dokładnych informacji.


Elementami kompletnego rozwiązania NEC są m.in.: monitory 84-calowe MultiSync® X841UHD do pomieszczeń konferencyjnych oraz MD322C8 z ekranem 31.5” o rozdzielczości 8 megapikseli, służący jako monitor diagnostyczny. Spełniają one wysokie wymagania sal dla zespołów MDT, zapewniając rozdzielczość 4K UHD, wysoką jakość koloru i wielobitowe przetwarzanie sygnału. Szpital Merian Iselin dysponuje teraz narzędziami zapewniającymi bardziej precyzyjne diagnozy i pozwalającymi na oglądanie obrazu pod różnymi kątami i z różnych odległości, w tym również w dużym zbliżeniu. Ma to kluczowe znaczenie dla pracy interdyscyplinarnych grup diagnostycznych.


Dr med. Thomas Egelhof, główny lekarz wydziału radiologii w szpitalu Merian Iselin komentuje: “Nowoczesna medycyna jest pracą zespołową. Działa to najlepiej wtedy, gdy można ocenić i przedyskutować wyniki badania z innymi lekarzami zaangażowanymi w proces leczenia oraz pacjentami. W tym celu obraz na monitorze musi być precyzyjny i czytelny pod różnymi kątami i z różnych odległości tak, aby można było przeprowadzać najbardziej dogłębne analizy.”

84-calowy monitor NEC X841UHD zapewnia ekran o ponad dwumetrowej przekątnej oraz tryb DICOM do klinicznego przeglądu obrazów rentgenowskich. NEC MD322C8, monitor medyczny jest wykorzystywany jako monitor wejściowy dla radiologów. Zawartość dwóch ekranów można sklonować z dokładnością co do piksela, gwarantując doskonałą jakość obrazu bez utraty jakichkolwiek danych czy szczegółów wizualnych. Obraz pozostaje stabilny bez względu na natężenie oświetlenia w otoczeniu, a antyodblaskowa powłoka ogranicza występowanie refleksów świetlnych na ekranie.


Rozwiązanie NEC do pomieszczeń dla zespołów MDT jest uzupełnione przez uchwyt ścienny PDW T XL ze zintegrowaną funkcją tilt, oferujący elastyczność niezbędną do dostosowania instalacji do indywidualnych wymagań każdego pomieszczenia MDT. Karta grafiki NVIDIA Quadro K2200 zapewnia wyjątkową moc i wydajność, która może sprostać wysokim wymogom graficznym dwóch 8-megapikselowych monitorów. Ponadto 10-metrowy kabel DisplayPort firmy Lindy z pozłacanymi stykami łączy źródło sygnału ze sklonowanym 84-calowym monitorem, zapewniając wysoką jakość potrzebną do przesyłania sygnału 4K UHD na duże odległości.


“Monitory odgrywają kluczową rolę w skutecznym działaniu szpitala i zapewnieniu wysokiego poziomu opieki nad pacjentami” – komentuje Shinji Nohara, Product Manager Pro/Colour/Medical Desktop Display w NEC Display Solutions Europe – „Merian Iselin jest doskonałym przykładem na to, jak duży wpływ mają profesjonalne monitory na możliwości diagnostyczne i komunikację w szpitalu.”


Dostępność i cena
Rozwiązanie NEC do pomieszczeń dla zespołów MDT jest już dostępne w sugerowanej cenie detalicznej netto na poziomie EUR16.999. Cena pakietu jest o 20% niższa niż suma cen poszczególnych elementów. NEC zapewnia wskazówki umożliwiające przeprowadzenie bezproblemowej instalacji przez integratorów systemów i sprzedawców sprzętu medycznego.


Więcej informacji o medycznych rozwiązaniach NEC można znaleźć na stronie: www.medical.nec-display-solutions.com

Więcej informacji o instalacji w szpitalu Merian Iselin można znaleźć na stronie www.nec-display-solutions.pl


Dodatkowych informacji udzielają:

Mariusz Orzechowski
NEC Display Solutions Europe GmbH
Tel.: 12 614 53 53
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Anna Wrzesińska
Lucky Monday PR&Events
Tel. 691 769 463
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


O NEC Display Solutions Europe

NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech odpowiada za działania firmy na obszarze EMEA. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z największych światowych dostawców oferując najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej (Digital Signage), monitory graficzne oraz medyczne. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe, dla edukacji, projektory 3D, aż do urządzeń do pracy ciągłej (np. w systemach POS) i cyfrowych projektorów kinowych. Prezesem i CEO NEC Display Solutions Europe jest Bernd Eberhardt.
Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec-display-solutions.com

Dołącz do nas na Facebooku, YouTube, Twitterze, LinkedIn i Google+.


O NEC Corporation

NEC Corporation jest liderem w integracji technologii IT oraz technologii sieciowych, z których korzystają konsumenci i korporacje z całego świata. Dostarczając unikalną kombinację produktów i usług, łączącą doświadczenie z zaawansowaną technologią i zasobami globalnymi firma odpowiada na najbardziej złożone, specjalistyczne i zmieniające się potrzeby klientów. Ponad 100-letnie doświadczenie NEC Corporation w tworzeniu innowacyjnych technologii wspomaga konsumentów, rozwój przedsiębiorstw i społeczności.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec.com

W oparciu o średniookresowy plan zarządzania na rok 2015, Grupa NEC na całym świecie zapewnia „Rozwiązania dla społeczeństwa”, promując bezpieczeństwo, efektywność i równość społeczną. Pod hasłem „Orchestrating a brighter world” NEC dąży do rozwiązania szeregu trudnych kwestii i stworzenia nowej społecznej wartości dla zmieniającego się świata jutra.
Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.nec.com/en/global/about/solutionsforsociety/message.html

 

 

Znak NEC jest prawnie chronionym znakiem towarowym firmy NEC Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie nazwy sprzętu i oprogramowania są nazwami własnymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi odpowiednich producentów. © 2015 NEC Corporation.

 

 

 

 

 

NEC NEC szkolenie Politechnika Krakowska Fundacja dla UJ Stowarzyszenie SMOK Bobby Burger
Urząd Marszałkowski Mazda Polska Albi Polska APAX Consulting Group FORCAM GmbH

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Newsletter
dla dziennikarzy:

Agencja PR Kraków i cała PolskaSzkolenia i Warsztaty: