Baner Lucky Monday PR Events

Forum Nowe Japońskie Technologie 2015 – relacja z Krakowa

W dniu 23 października br. w Krakowie odbyła się II edycja Forum Nowych Japońskich Technologii, którego organizatorem jest agencja Lucky Monday PR&Events. Tegoroczne spotkanie realizowane było pod hasłem: Foto. Animacja. Grafika. W trakcie imprezy uczestnicy wysłuchali 13 prelekcji, m.in. na temat: obróbki cyfrowej, digital painting i animacji 3D. Na odwiedzających czekały również premierowe produkty światowych marek, które mogli testować w części wystawienniczej. W spotkaniu wzięło udział 250 osób.

 

Tegoroczna edycja Forum NJT objęta była patronatem Województwa Małopolskiego oraz Ambasady Japonii w Polsce. Głównym celem spotkania jest promocja inicjatyw, instytucji, firm - liderów i integratorów biznesu polskiego i japońskiego w Polsce, jak również konsolidacja i rozwój klastrów branżowych sektora cyfrowo-fotograficznego.


W trakcie Forum wysłuchać można było aż 13 prelekcji dotyczących szerokiego spektrum tematów związanych z sektorem audiowizualnym. Krzysztof Gadomski oraz Tomasz Kozakiewicz z House of Retouching mówili o tajnikach postprodukcji w fotografii, Wiktor Sobolewski z firmy Nikon Polska opowiedział o aspektach prawnych, związanych z prawem autorskim. Natomiast Wojciech Kosek z NEC Display Solutions zaprezentował trendy, które mają wpływ na przyszłość obróbki cyfrowej w fotografii. Dużym zainteresowaniem wśród uczestników cieszyło się również wystąpienie Pawła Graniaka na temat digital painting, w trakcie którego na żywo cyfrową postać orka tworzyła Ewa Zabaryło.


Odwiedzającym udostępniono również część wystawienniczą, w której mogli oni zapoznać się z najnowszymi produktami takich marek jak: NEC, Epson, Nikon, Tokina, Wacom, Corel, PhaseOne, X-Rite, czy Najlepszfoto.pl. Przetestować można było m.in. monitory graficzne (w tym monitor dotykowy NEC z technologią ShadowSense), drukarki, aparaty i obiektywy fotograficzne, kalibratory, tablety piórkowe, a także profesjonalne oprogramowanie. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczestników cieszyło się również stoisko Redwings, gdzie można było obejrzeć drony i porozmawiać na temat ich roli w sektorze foto-video. Na gości czekała także atrakcja w postaci degustacji wyśmienitego sushi, które serwowała znana restauracja - Miyako Sushi.

Podobnie jak w roku ubiegłym, podczas Forum wręczono nagrody laureatom konkursu Japońskie Kadry 2015. Nagrodę główną - monitor graficzny NEC SPECTRAVIEW 232 - osobiście odebrała Agnieszka Pogan za pracę „Koinobori”.


Patronami medialnymi wydarzenia byli: TVP Kraków, Radio Plus, magazyny: Vidart, Visual Communication, Fotografia Masterclass, Torii oraz portale: FotoManiak.pl, Japonia-Online.pl, Marketingnews.pl, SwiatObrazu.pl, OiD24.pl, Signs.pl, Graffus.com


Dodatkowych informacji udziela:
Anna Wrzesińska
Forum General Manager
tel. 691 769 463, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NEC NEC szkolenie Politechnika Krakowska Fundacja dla UJ Stowarzyszenie SMOK Bobby Burger
Urząd Marszałkowski Mazda Polska Albi Polska APAX Consulting Group FORCAM GmbH

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Newsletter
dla dziennikarzy:

Agencja PR Kraków i cała PolskaSzkolenia i Warsztaty: