Baner Lucky Monday PR Events

ASYSTENCI GOŁEJ BABY. AKTY WACŁAWA WANTUCHA.

W Krakowie, już w najbliższą sobotę odbędą się zajęcia praktyczne mistrza aktu Wacława Wantucha. W trakcie spotkania uczestnicy będę mogli zgłębić cały proces powstawania fotografii – od jej wykonania, przez obróbkę cyfrową, aż po wydruk. Partnerem wydarzenia jest firma NEC Display Solutions, która przedstawi unikalne funkcjonalności monitorów profesjonalnych Spectraview, dedykowanych do pracy m.in. z fotografią czarno-białą.


Warsztaty skierowane są do miłośników fotografowania ludzkiego ciała, a zwłaszcza tych, którzy zdobyli już pewne doświadczenie i pragną dalej doskonalić swój warsztat, zwłaszcza od strony technicznej. Zajęcia poprowadzi Wacław Wantuch, artysta fotografik znany z zaskakującego, niestandardowego podejścia do fotografii kobiecego aktu.


Spotkanie odbędzie się w dniu 3 października w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie, w godzinach: 14.00: 17.00, w sali kameralnej (budynek A, poziom +1).
W trakcie zajęć uczestnicy dowiedzą się, co dzieje się ze zdjęciem począwszy od naciśnięcia migawki aż do momentu wydruku. Zagadnienia poruszane podczas warsztatów obejmą następujące punkty:


• Prosty cyfrowy aparat rejestrujący tylko czarno-białe fotografie
• Monitor pracujący w trybie monochromatycznym bez niepotrzebnej „śrubkologii”
• Niewielki komputer na potrzeby fotografa
• To co zawsze chciałem wiedzieć o Wacomie, ale wstydziłem się dotknąć
• Dlaczego najbardziej neutralna szarość druku musi być budowana kolorowymi pigmentami?
• „Szczęście sprzyja przygotowanym”, czyli z czym do galernika?

Zastosowanie monitorów profesjonalnych w sektorze fotografii przedstawi firma NEC Display Solutions. Przedstawiciele tej znanej japońskiej marki zademonstrują m.in. stanowisko True Black&White z drukarką fotograficzną do zdjęć monochromatycznych na podłożach FINE ART. Zaprezentowane zostanie również oprogramowanie Multiprofiler oferujące funkcjonalność, dzięki której fotograf może stworzyć wizualizację charakterystyki innych urządzeń tj. aparatu fotograficznego, drukarki, monitora wielkoformatowego lub tableta na powierzchni monitora.

Oprócz części warsztatowej, przewidziano również część wystawienniczą. Będzie można podziwiać prace czołowych polskich fotografików: Tomasza Tomaszewskiego, Krzysztofa Gierałtowskiego, Andrzeja Dragana, Janusza Wojcieszaka, Marka Czarneckiego oraz Wacława Wantucha.
Wydarzenie organizowane jest w ramach Nowohuckiego Festiwalu Sztuki.

Dodatkowych informacji udzielają:

Tomasz Gut
NEC Display Solutions Europe GmbH
Tel.: 12 614 53 53
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Anna Wrzesińska
Lucky Monday PR&Events
Tel. 691 769 463
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


O NEC Display Solutions Europe

NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech odpowiada za działania firmy na obszarze EMEA. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z największych światowych dostawców oferując najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej (Digital Signage), monitory graficzne oraz medyczne. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe, dla edukacji, projektory 3D, aż do urządzeń do pracy ciągłej (np. w systemach POS) i cyfrowych projektorów kinowych. Prezesem i CEO NEC Display Solutions Europe jest Bernd Eberhardt.
Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec-display-solutions.com

Dołącz do nas na Facebooku, YouTube, Twitterze, LinkedIn i Google+.


O NEC Corporation

NEC Corporation jest liderem w integracji technologii IT oraz technologii sieciowych, z których korzystają konsumenci i korporacje z całego świata. Dostarczając unikalną kombinację produktów i usług, łączącą doświadczenie z zaawansowaną technologią i zasobami globalnymi firma odpowiada na najbardziej złożone, specjalistyczne i zmieniające się potrzeby klientów. Ponad 100-letnie doświadczenie NEC Corporation w tworzeniu innowacyjnych technologii wspomaga konsumentów, rozwój przedsiębiorstw i społeczności.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec.com

W oparciu o średniookresowy plan zarządzania na rok 2015, Grupa NEC na całym świecie zapewnia „Rozwiązania dla społeczeństwa”, promując bezpieczeństwo, efektywność i równość społeczną. Pod hasłem „Orchestrating a brighter world” NEC dąży do rozwiązania szeregu trudnych kwestii i stworzenia nowej społecznej wartości dla zmieniającego się świata jutra.
Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.nec.com/en/global/about/solutionsforsociety/message.html

 

 

Znak NEC jest prawnie chronionym znakiem towarowym firmy NEC Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie nazwy sprzętu i oprogramowania są nazwami własnymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi odpowiednich producentów. © 2015NEC Corporation.

 

 

 

 

NEC NEC szkolenie Politechnika Krakowska Fundacja dla UJ Stowarzyszenie SMOK Bobby Burger
Urząd Marszałkowski Mazda Polska Albi Polska APAX Consulting Group FORCAM GmbH

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Newsletter
dla dziennikarzy:

Agencja PR Kraków i cała PolskaSzkolenia i Warsztaty: