Baner Lucky Monday PR Events

Nowy monitor medyczny NEC MD212G3 - obraz w skali szarości

NEC Display Solutions wprowadził do oferty model MD212G3 - monitor medyczny wyświetlający obraz w skali szarości, przeznaczony do dokładnego obrazowania diagnostycznego w radiografii, tomografii komputerowej, rezonansie magnetycznym oraz innych formach obrazowania medycznego.

 

Ten 3-megapikselowy, 21.3-calowy monitor klasy medycznej łączy obraz w 10-bitowej skali szarości ze specjalną powłoką antyrefleksyjną, co zapewnia szczegółowy obraz podczas diagnozy. Ponadto wbudowany czujnik kalibracyjny nieustannie kontroluje i dostosowuje jasność monitora w celu zapewnienia niezmiennego obrazu przez cały czas użytkowania monitora.

“Monitory medyczne wyświetlające obraz w skali szarości nadal są istotnym elementem wyposażenia służącego do diagnozy, a rozdzielczość 3Mpix i wyraźny obraz dają gwarancję, że problemy medyczne będą właściwie rozpoznawane już we wczesnym stadium.” – powiedział Erik Elbert, Product Engineer for Medical Display Solutions w NEC Display Solutions Europe – „Monitory diagnostyczne odgrywają istotną rolę w ocenie chorób i urazów. Wymaga to najlepszego z możliwych obrazu w celu rozpoznania najmniejszych symptomów i dobrania odpowiedniej kuracji.”

Monitor MD212G3 o rozdzielczości 3Mpix został zaprojektowany pod kątem wysokich wymagań specjalistów od obrazowania medycznego i oferuje fabryczną kalibrację skali szarości w standardzie DICOM. Ponadto w dowolnej chwili można przeprowadzić test zgodności ze standardem DICOM, a dołączone oprogramowanie GammaCompMD QA ułatwia kalibrację, konserwację, zapewniając wysoką wydajność przez cały okres użytkowania monitora.

Szeroki wybór złączy – w tym DisplayPort i DVI-Di ergonomiczna stopka z czterokierunkową regulacją gwarantują radiologom odczytywanie obrazów medycznych w komfortowy sposób.

Od strony technicznej monitor MD212G3 oferuje kontrast 1400:1, rozdzielczość natywną 2048x1536 i skalibrowaną jasność 400 cd/m2. Wykorzystanie podświetlenia LED oznacza, że monitor zużywa mniej energii, jest wydajniejszy i nie zawiera rtęci.

Dostępność
Monitor NEC MD212G3 jest już dostępny na polskim rynku. W celu zapewnienia wydajności opisanej w specyfikacji monitor NEC MD212G3 musi być używany wyłącznie w połączeniu z kontrolerami i sterownikami zatwierdzonymi przez NEC.


Dołącz do nas na Twitterze (@NEC_Display_EU), aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami NEC Display Solutions w Europie.


NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech jest odpowiedzialne za działania firmy na obszarze EMEA. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z największych światowych dostawców oferując najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej Digital Signage, monitory graficzne oraz medyczne. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe, dla edukacji, projektory 3D, aż do urządzeń do pracy ciągłej (np. w systemach POS) i cyfrowych projektorów kinowych. Prezesem i CEO NEC Display Solutions Europe jest Bernd Eberhardt.
Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec-display-solutions.pl

Dołącz do nas na Facebooku, YouTube, Twitterze i LinkedIn.

NEC Corporation jest liderem w integracji technologii IT oraz technologii sieciowych, z których korzystają konsumenci i korporacje z całego świata. Dostarczając unikalną kombinację produktów i usług, łączącą doświadczenie z zaawansowana technologią i zasobami globalnymi firma odpowiada na najbardziej złożone, specjalistyczne i zmieniające się potrzeby klientów. Ponad 100-letnie doświadczenie NEC Corporation w tworzeniu innowacyjnych technologii wspomaga konsumentów, rozwój przedsiębiorstw i społeczności.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec.com
Znak NEC jest prawnie chronionym znakiem towarowym firmy NEC Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie nazwy sprzętu i oprogramowania są nazwami własnymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi odpowiednich producentów. © 2013 NEC Corporation.

Dodatkowych informacji udzielają:

Mariusz Orzechowski
NEC Display Solutions Europe GmbH
Tel.: 12 614 53 53
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Anna Wrzesińska
Lucky Monday PR&Events
Tel. 691 769 463
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

NEC NEC szkolenie Politechnika Krakowska Fundacja dla UJ Stowarzyszenie SMOK Bobby Burger
Urząd Marszałkowski Mazda Polska Albi Polska APAX Consulting Group FORCAM GmbH

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Newsletter
dla dziennikarzy:

Agencja PR Kraków i cała PolskaSzkolenia i Warsztaty: