Baner Lucky Monday PR Events

Polish Digital Signage Association na targach Retail Show

W trakcie tegorocznych targów Retail Show firmy zaangażowane w rozwój rodzimego rynku Digital Signage po raz pierwszy wystąpiły wspólnie pod jednym szyldem - Stowarzyszenia Polish Digital Signage Association. Dzięki połączonym siłom 7 różnych podmiotów, działających w obszarze cyfrowej komunikacji i reklamy, powstało ponad 100 metrowe stoisko prezentujące najciekawsze rozwiązania Digital Signage dla handlu.

 

Podczas targów Retail Show, które miały miejsce 19 i 20 listopada br. w Warszawie, zobaczyć można było m.in.: multimedialną witrynę sklepową z inteligentnie dostosowanym do odbiorcy kontentem (rozwiązanie oparte na 80-calowym monitorze NEC V801 umożliwiającym wyświetlenie sylwetki ludzkiej naturalnych rozmiarów). NEC Display Solutions zaprezentował również cyfrowy plakat i instalacje monitorów typu back-to-back oraz długo oczekiwany przez branżę najnowszy player DS NEC, oparty na systemie Android. Firma SQM przedstawiła interaktywny system multimedialny UPSELLO, który podążając za procesem zakupowym w praktyczny sposób wpływa na zwiększenie koszyka zakupowego. Dzięki rozwiązaniom Digital Technologies na stoisku prezentowana była wirtualna przymierzalnia z kinetycznie sterowanym kontentem, wyświetlanym na 55-calowym monitorze NEC P553. Możliwy był także pomiar liczby osób odwiedzających stoisko.

Stworzono również wizualizację systemów DS w klubie fitness (tu firma Benefit Multimedia przedstawiła autorski program BTV). Firma Accuratus prezentowała na monitorze NEC P703 funkcjonalności nowego playera wykorzystywanego w instalacjach DS: show, slideshow, streaming, możliwość integracji systemu DS z social media i kontent sterowany kinetycznie. Natomiast producent systemów montażu Edbak wyposażył stoisko w profesjonalne uchwyty ścienne, sufitowe oraz POS do montażu ekranów i ścian wideo. Internet Media Services S.A. wzbogacił stoisko o zapach, stosując najnowsze rozwiązania aromamarketingu.

Na stoisku nie zabrakło też miejsca do spotkań i rozmów, jakim stała się „kawiarenka PDSA”, w której cyfrowy kontent wyświetlał najnowszy instalacyjny projektor laserowy NEC PX602UL. Do recepcji stoiska przyciągał cyfrowy kontent prezentowany na ścianach wideo NEC z monitorów 46-calowych w konfiguracji 2x1 oraz 55-calowych w konfiguracji 2x2, a także na 29-calowym monitorze NEC o ultra-panoramicznym formacie ekranu (EA294WMi).

„Po raz pierwszy poszczególni członkowie PDSA zdecydowali się na uczestnictwo w targach pod wspólną marką stowarzyszenia, do którego należymy, prezentując swoje rozwiązania na jednym, imponującym stoisku. Na gorąco można stwierdzić, iż była to trafiona decyzja, otwarte stoisko o powierzchni ponad 100m było jednym z najbardziej atrakcyjnych na targach i wzbudzało duże zainteresowanie wśród odwiedzających. Dodatkowo udało się nam znacznie obniżyć indywidualne koszty uczestnictwa dla każdej z firm.” – komentuje Mariusz Orzechowski, Prezes Polish Digital Signage Association.

 


O POLISH DIGITAL SIGNAGE ASSOCIATION:


Polish Digital Signage Association to platforma porozumienia głównych firm branży Digital Signage w Polsce, wspieranych przez międzynarodowe instytucje związane z rynkiem dynamicznej komunikacji marketingowej. Od 2009 r. PDSA skupia wokół siebie firmy działające w sektorze cyfrowego przekazu reklamowego i informacyjnego, którym zależy na rozwoju branży w Polsce, wymianie doświadczeń i opracowaniu spójnych standardów. W ramach swojej działalności PDSA współpracuje z wieloma specjalistami branży reklamowej, badawczej i nowych technologii. Główne cele statutowe realizowane przez stowarzyszenie to: edukowanie rynku, integracja branży, organizacja szkoleń i warsztatów.


Dodatkowych informacji udziela:

Mariusz Orzechowski
Polish Digital Signage Association
Tel.: 12 614 53 53
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

NEC NEC szkolenie Politechnika Krakowska Fundacja dla UJ Stowarzyszenie SMOK Bobby Burger
Urząd Marszałkowski Mazda Polska Albi Polska APAX Consulting Group FORCAM GmbH

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Newsletter
dla dziennikarzy:

Agencja PR Kraków i cała PolskaSzkolenia i Warsztaty: