Baner Lucky Monday PR Events

Forcam ekspertem Mazak Show - relacja

Nowoczesne technologie w przemyśle lotniczym  - pod takim hasłem odbyło się w dniach 18-19 listopada w Katowicach seminarium organi - zowane przez Yamazaki Mazak. Partnerem spotkania była firma Forcam, która przedstawiła koncepcję Industry 4.0 oraz zaprezentowała na żywo na maszynach Mazak Integrex i-300 ST działanie Factory Framework - oprogramowania dla przemysłu. W dwudniowym spotkaniu uczestniczyło 80 uczestników - przedstawicieli największych przedsiębiorstw z sektora lotniczego.

 

Seminarium organizowane przez Yamazaki Mazak Central Europe poświęcone było rozwiązaniom najnowszej generacji w zakresie obróbki skrawaniem, dedykowanym dla sektora lotniczego. W spotkaniu wzięli udział dyrektorzy i managerowie zarządzający produkcją m.in. tak znanych firm jak: Pratt&Whitney Kalisz, WSK PZL Rzeszów, czy UTC Sikorsky Aircraft Corporation.

Seminarium składało się z 2 części: konferencyjnej i demonstracyjnej. W części merytorycznej o nowoczesnych centrach CNC i maszynach wielozadaniowych dla sektora lotniczego mówił Kevin Dobb z Yamazaki Mazak UK. Swoje prezentacje miały również firmy: Sandvik (nowoczesne narzędzia do obróbki tytanu) oraz Renishaw (sondy pomiarowe do maszyn).

Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja niemieckiej firmy Forcam, którą poprowadził Tomasz Lebitko - Managing Director Eastern Europe. Zaprezentował on koncepcję Przemysłu 4.0, w tym sposoby eliminowania strat w procesie produkcji, polegające m.in. na monitorowaniu i wizualizacji w czasie rzeczywistym maszyn i całego łańcucha produkcyjnego. Jako przykład posłużyło mu wdrożenie wykonane przez Forcam dla lotniczego giganta MTU Aero Engines, dzięki któremu przedsiębiorstwo monitoruje 400 sterowników maszyn, analizuje na bieżąco procesy produkcyjne i ma zapewnioną bezproblemową integrację ERP SAP.

W części demonstracyjnej uczestnicy mieli okazję zobaczyć natomiast na żywo jak oprogramowanie Forcam, podłączone do maszyny Mazak INTEGREX i-300 ST monitoruje i gromadzi dane w czasie rzeczywistym poprzez protokół komunikacyjny MTConnect.

„Cieszę się, że prezentacja dotycząca koncepcji Industry 4.0 oraz naszego rozwiązania  spotkała się z tak dużym zainteresowaniem.  Jestem pewien, że współpraca z tak znanym i wiarygodnym na rynku partnerem jak Mazak zaowocuje kolejnymi wspólnymi projektami. Dla Forcam to kolejny krok w kierunku ekspansji na polskim rynku” – powiedział Tomasz Lebitko.

  

Kontakt:

Forcam Poland

Tomasz Lebitko

tel. 502 489 853

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.forcam.com

 

Lucky Monday

PR&Events

Anna Wrzesińska

PR Coordinator

tel. 691 769 463

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.luckymonday.pl 

O FORCAM

FORCAM jest dostawcą innowacyjnych technologii monitorujących i optymalizujących wydajność procesów produkcyjnych. Firma zapewnia profilowane rozwiązania m.in. dla przemysłu z sektorów: samochodowego, lotniczego, medycznego i naftowego. Zaadaptowanie technologii Forcam przez firmy, znajdujące się na liście Fortune 500, przyniosło wzrost wydajności ich zakładów produkcyjnych o 20 % lub więcej już w ciągu pierwszych 12 miesięcy od wdrożenia. 

Forcam jest technologicznym liderem w zakresie Systemu Realizacji Produkcji (MES). Complex Event Processing (CEP) w połączeniu z  technologią przetwarzania danych In Memory stanowią podstawę zaawansowanego zarządzania produkcją. Technologia ta stosowana jest do analizy przepływu zdarzeń w czasie rzeczywistym.

Klienci tacy jak: Mercedes-Benz, BMW, AUDI, Porsche, BorgWarner, MTU Aero-Engines, GKN Aerospace, Weir Minerals, Schaeffler Technologies, zaufali rozwiązaniom oferowanym przez FORCAM, co pozwoliło im  znacznie poprawić wydajność produkcji i zwiększyć zwrot kapitału inwestycyjnego (wskaźnik ROCE).

Główna siedziba Forcam mieści się w Ravensburg, w Niemczech. Firma posiada również biura w: USA, Wielkiej Brytanii, Wschodniej Europie i Azji.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.forcam.com

 

NEC NEC szkolenie Politechnika Krakowska Fundacja dla UJ Stowarzyszenie SMOK Bobby Burger
Urząd Marszałkowski Mazda Polska Albi Polska APAX Consulting Group FORCAM GmbH

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Newsletter
dla dziennikarzy:

Agencja PR Kraków i cała PolskaSzkolenia i Warsztaty: