Baner Lucky Monday PR Events

Rekordowa frekwencja na szkoleniu NEC Competence Days – PRO AV Solutions

W dniach 14 i 15 października br. NEC Display Solutions zorganizował w Krakowie kolejne spotkanie w ramach NEC Competence Days – cyklu tematycznych, bezpłatnych szkoleń dla partnerów handlowych NEC. Szkolenia tego typu japoński producent prowadzi już od wielu lat i z roku na rok cieszą się one coraz większą popularnością. Na spotkania zapraszani są partnerzy specjalizujący się w obsłudze wertykalnych rynków: np. branży medycznej, graficznej, czy DOOH. Tym razem, w krakowskim hotelu Best Western Premier spotkali się przedstawiciele firm skupionych wokół profesjonalnych instalacji AV.

 

NEC zaprosił do organizacji szkolenia trzech partnerów o komplementarnej ofercie: Polsound (jednego z największych dystrybutorów profesjonalnych systemów nagłośnieniowych i studyjnych w Polsce), Polycom (światowego lidera w zakresie zunifikowanych rozwiązań komunikacji i współdziałania) oraz firmę EDBAK (producenta profesjonalnych systemów montażowych do instalacji AV). 

Frekwencja dwudniowej imprezy przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Na szkoleniu stawiło się 200 uczestników z całej Polski.

Słuchacze zostali podzieleni na 2 grupy, po to by poszczególne wykłady i warsztaty mogły odbywać się dla mniejszego audytorium. Większość prezentacji polegała nie tylko na przekazaniu wiedzy teoretycznej, ale na równoczesnej prezentacji funkcjonalności poszczególnych produktów „na żywo”. Dlatego wystawa większości sprzętu odbywała się bezpośrednio w salach wykładowych. Taka formuła zyskała największe uznanie uczestników.

Wykłady NEC skupiały się w większości na produktach, które dopiero pojawią się w portfolio producenta lub są najczęściej wybieranymi rozwiązaniami przez integratorów AV. Zaprezentowane zostały nowości: laserowe projektory instalacyjne PX602UL, PX602WL, dotykowe monitory wielkoformatowe wyposażone w technologię Shadow Sense, monitory 4K od 24 do 98” oraz wiele innych ciekawych produktów. Jedną z ciekawszych prezentacji była ta, poświęcona bardzo popularnemu tematowi ścian wideo. Uczestnicy poza samymi produktami NEC przeznaczonymi do budowy ścian wielomonitorowych, zobaczyli praktyczne rozwiązania służące do tworzenia instalacji o rozdzielczościach UHD i wyższych, a także mogli zapoznać się z najczęstszymi błędami popełnianymi podczas skomplikowanych instalacji wideo.

„Organizacja tego typu szkolenia zawsze wiąże się z bardzo wytężoną pracą naszego niezbyt dużego zespołu, ale za każdym razem jest to wysiłek, który się opłaca. Zadowolenie naszych partnerów i efekty biznesowe to coś, co w zamian zyskujemy.” – powiedział po zakończonej imprezie Mariusz Orzechowski, Dyrektor Przedstawicielstwa NEC Display Solutions w Polsce.

Firma Polsound zaprezentowała cyfrowe systemy mikrofonów bezprzewodowych oraz profesjonalne rozwiązania instalacyjne audio. „Oceniamy imprezę jako udaną i korzystną z punktu widzenia długofalowych kontaktów z uczestnikami tego spotkania. Podtrzymujemy naszą chęć uczestnictwa w kolejnych edycjach tego przedsięwzięcia.” – tak podsumował uczestnictwo w szkoleniu swojej firmy Paweł Danikiewicz, Dyrektor Handlowy Polsound.

W imieniu Polycom prelekcję o nowoczesnych rozwiązaniach do wideokonferencji poprowadził Product Manager Działu Systemów Sieciowych Veracomp Przemysław Kolasa.

Natomiast Grzegorz Bąk, Dyrektor Handlowy EDBAK ocenia udział w szkoleniu następująco: „Konferencja NEC Competence Days 2014 umożliwiła nam prezentację profesjonalnych systemów mocowań monitorów (modularna ściana wideo pop-out, wózek wideokonferencyjny do dwóch monitorów 60" lub jednego do 95") naprawdę szerokiemu gronu specjalistów z branży AV.”

Podczas 2-dniowej imprezy nie mogło zabraknąć wieczoru z NEC. Pierwszy dzień szkolenia zakończył się kolacją, karaoke i tańcami do muzyki na żywo.

NEC Display Solutions planuje kolejne jesienne spotkanie przedstawicieli branży AV w Krakowie. Już wiadomo, że odbędzie się ono w pierwszej połowie października 2015 r.

Najlepszym podsumowaniem szkolenia jest wypowiedź, jakiej udzielił jeden z uczestników, Sławomir Skowroński, Senior Key Account Manager z TRIAS AVI: „Mając duże doświadczenie w uczestnictwie w tego typu wydarzeniach muszę powiedzieć, iż organizacja tych warsztatów to absolutna Liga Mistrzów. Prezentacje nie były nudne i już po pierwszym dniu widać było, że NEC to zespół zawodowców znających się na rzeczy. Firma NEC powinna być dumna z posiadania w swoich szeregach zawodowców z ogromną pasją, którzy potrafią przekazać w sposób zrozumiały swoim partnerom informacje dotyczące najnowszych rozwiązań technologicznych oraz bieżącej sytuacji związanej z rynkiem audiowizualnym. Na szczególną uwagę zasługuje bardzo otwarty i dobrze przystępny dla słuchaczy tryb prowadzenia prezentacji przez Wojciecha Koska z NEC. Te warsztaty dzięki jego profesjonalnemu podejściu do słuchaczy nie zostaną zbyt szybko zapomniane.”

 

Dołącz do nas na Twitterze (@NEC_Display_EU), aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami NEC Display Solutions w Europie.

NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech jest odpowiedzialne za działania firmy na obszarze EMEA. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z największych światowych dostawców oferując najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej Digital Signage, monitory graficzne oraz medyczne. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe, dla edukacji, projektory 3D, aż do urządzeń do pracy ciągłej (np. w systemach POS) i cyfrowych projektorów kinowych. Prezesem i CEO NEC Display Solutions Europe jest Bernd Eberhardt.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec-display-solutions.pl

 

Dołącz do nas na Facebooku, YouTube, Twitterze i LinkedIn.

                                

NEC Corporation jest liderem w integracji technologii IT oraz technologii sieciowych, z których korzystają konsumenci i korporacje z całego świata. Dostarczając unikalną kombinację produktów i usług, łączącą doświadczenie z  zaawansowana technologią i zasobami globalnymi firma odpowiada na najbardziej złożone, specjalistyczne i zmieniające się potrzeby klientów. Ponad 100-letnie doświadczenie NEC Corporation w tworzeniu innowacyjnych technologii wspomaga konsumentów, rozwój przedsiębiorstw i społeczności.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec.com

Znak NEC jest prawnie chronionym znakiem towarowym firmy NEC Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie nazwy sprzętu i oprogramowania są nazwami własnymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi odpowiednich producentów. © 2013 NEC Corporation.

 

Dodatkowych informacji udzielają:

Mariusz Orzechowski

NEC Display Solutions Europe GmbH

Tel.: 12 614 53 53

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Anna Wrzesińska

Lucky Monday PR&Events

Tel. 691 769 463

e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NEC NEC szkolenie Politechnika Krakowska Fundacja dla UJ Stowarzyszenie SMOK Bobby Burger
Urząd Marszałkowski Mazda Polska Albi Polska APAX Consulting Group FORCAM GmbH

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Newsletter
dla dziennikarzy:

Agencja PR Kraków i cała PolskaSzkolenia i Warsztaty: