Baner Lucky Monday PR Events

Nowe projektory NEC short-throw z bezfiltrowym mechanizmem DLP

NEC Display Solutions dodał do swojej popularnej serii M trzy nowe projektory krótkodystansowe, idealne do interaktywnych zastosowań w salach szkolnych i konferencyjnych. Wszystkie nowe modele posiadają szerokokątne obiektywy. Do projektorów dedykowany jest również specjalny zestaw interaktywny multi-pen, z którego można korzystać opcjonalnie.

 

NEC M352WS, M302WS i M332XS – oferują wydajne i innowacyjne funkcje ekologiczne, zamknięty mechanizm DLP, lampę o długiej żywotności oraz niskie zużycie energii. Wszystko to sprawia, że nowe projektory są praktycznie bezobsługowe i zapewniają bardzo niski koszt posiadania bez kompromisu kosztem jakości czy elastyczności. Ponadto zaawansowane możliwości multimedialne oraz opcjonalny interaktywny multi-pen zmieniają te projektory krótkodystansowe w główny element nowoczesnego środowiska edukacyjnego.

“Nowoczesne środowisko nauczania znacznie skorzystało z wprowadzenia multimedialnych pomocy naukowych, umożliwiających większe zaangażowanie i interakcję. Nowe projektory z serii M zdecydowanie ułatwiają prezentację interesujących treści uczniom, dbając również o komfort osoby prowadzącej zajęcia (nie ma efektu „oślepienia”, nie pojawia się też cień prezentera na ekranie) – powiedział Ulf Greiner, Product Line Manager Business Projectors w NEC Display Solutions Europe – „Te funkcje w połączeniu z łatwością utrzymania (brak potrzeby wymiany filtra), długą żywotnością i szerokim wyborem złączy czynią je idealnym, wszechstronnym rozwiązaniem do sal lekcyjnych i konferencyjnych.”

Projektory NEC M352WS i M302WS dysponują natywną rozdzielczością panoramiczną 1280x800 oraz jasnością, odpowiednio – 3500 i 3000 ANSI lumenów. Użytkownicy preferujący format 4:3 mogą wybrać model M332XS z rozdzielczością natywną 1024x768 i jasnością 3300 ANSI lumenów.

Wszystkie nowe modele dysponują szerokim wyborem złączy sygnałowych i sieciowych, umożliwiając nauczycielom i prezenterom łatwe pokazywanie różnych treści, włącznie z projekcją 3D. Funkcjonalność projektorów można jeszcze bardziej zwiększyć poprzez użycie opcjonalnego zestawu interaktywnego multi-pen, łącząc go z darmowym oprogramowaniem DisplayNote Presenter, dedykowanym do prezentacji, udostępniania i współpracy na dowolnej platformie i urządzeniu.

Jednym z bardziej uciążliwych problemów podczas pracy z tablicą interaktywną jest pojawiający się cień prezentera i oślepiające światło z projektora. Krótki dystans projekcji redukuje ryzyko wystąpienia cienia i eliminuje oślepianie. W przypadku nauczycieli i osób często prowadzących prezentacje oraz pracujących z aplikacjami interaktywnymi, wymagana jest intensywna praca projektora. Dlatego niskie zużycie energii i długa żywotność lampy to bardzo istotne czynniki, zmniejszające całkowity koszt posiadania.

Dalsze ograniczenie kosztów wynika z zamkniętego mechanizmu DLP. Dzięki temu na samym chipie DMD, obiektywach, lampie i kole kolorów nie osiada pył. Eliminuje to konieczność stosowania filtra i obniża koszt utrzymania.

Zgodnie z filozofią NEC Green Vision projektory dysponują zaawansowanymi funkcjami ekologicznymi, włącznie z ustawieniami zmniejszającymi zużycie energii i wydłużającymi żywotność lampy. W trybie Eco czas pracy lampy wynosi do 8000 godzin. W automatycznym trybie ekologicznym jasność lampy jest na bieżąco dostosowywana do wyświetlanego kontentu. Ponadto nowy czujnik natężenia oświetlenia w otoczeniu automatycznie reguluje jasność w zależności od warunków oświetleniowych.

Do końca maja 2014 przy zakupie wybranych projektorów NEC (w tym nowych modeli) będzie można bezpłatnie pobrać licencję DisplayNote NEC Edition Presenter. DisplayNote pozwala użytkownikom na łączenie się, sterowanie i prezentowanie treści za pomocą tabletu lub smartfona. Opcjonalne licencje dla wielu użytkowników dają możliwość udostępniania treści innym osobom i przeprowadzania wielu scenariuszy opartych na współpracy, zarówno lokalnie, jak i poprzez chmurę. Obsługa systemów: Windows, Mac OS, Android oraz iOS sprawia, że DisplayNote to idealne rozwiązanie do zastosowań, w których każdy z uczestników dysponuje własnym urządzeniem (notebook, tablet, smartfon).

Nowy, opcjonalny interaktywny zestaw multi-pen będzie dostępny od kwietnia 2014. To rozwiązanie przemienia dowolną klasyczną powierzchnię projekcyjną w tablicę interaktywną. Cały zestaw z dwoma szybko ładującymi się penami pozwala na wykorzystywanie na tablicy interaktywnej takich gestów jak np. znane ze smartfonów „szczypanie” czy przybliżanie.

Dzięki oprogramowaniu NaViSet Administrator 2, administratorzy IT zyskują pełną kontrolę nad projektorami. Daje im to możliwość monitorowania i zarządzania wszystkimi ustawieniami poprzez sieć bezprzewodową lub tradycyjną za pomocą intuicyjnego graficznego interfejsu użytkownika i umożliwia aktualizację ustawień, tworzenie zapytań i generowanie raportów.

Dostępność
Nowe projektory krótkodystansowe z serii NEC M2 są już dostępne na rynku polskim. Projektory są objęte standardową, trzyletnia gwarancją, w tym sześciomiesięcznym (lub 1000 przepracowanych godzin, w zależności do tego, co nastąpi pierwsze) okresem gwarancyjnym na lampę. Klienci z sektora edukacyjnego mogą zarejestrować swój projektor na stronie producenta, otrzymując w ten sposób darmową gwarancję na lampę rozszerzoną do 3 lat lub 3000 godzin.

 

Dołącz do nas na Twitterze (@NEC_Display_EU), aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami NEC Display Solutions w Europie.


NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech jest odpowiedzialne za działania firmy na obszarze EMEA. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z największych światowych dostawców oferując najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej Digital Signage, monitory graficzne oraz medyczne. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe, dla edukacji, projektory 3D, aż do urządzeń do pracy ciągłej (np. w systemach POS) i cyfrowych projektorów kinowych. Prezesem i CEO NEC Display Solutions Europe jest Bernd Eberhardt.
Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec-display-solutions.pl


Dołącz do nas na Facebooku, YouTube, Twitterze i LinkedIn.

NEC Corporation jest liderem w integracji technologii IT oraz technologii sieciowych, z których korzystają konsumenci i korporacje z całego świata. Dostarczając unikalną kombinację produktów i usług, łączącą doświadczenie z zaawansowana technologią i zasobami globalnymi firma odpowiada na najbardziej złożone, specjalistyczne i zmieniające się potrzeby klientów. Ponad 100-letnie doświadczenie NEC Corporation w tworzeniu innowacyjnych technologii wspomaga konsumentów, rozwój przedsiębiorstw i społeczności.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec.com
Znak NEC jest prawnie chronionym znakiem towarowym firmy NEC Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie nazwy sprzętu i oprogramowania są nazwami własnymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi odpowiednich producentów. © 2013 NEC Corporation.

Dodatkowych informacji udzielają:

Mariusz Orzechowski
NEC Display Solutions Europe GmbH
Tel.: 12 614 53 53
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Anna Wrzesińska
Lucky Monday PR&Events
Tel. 691 769 463
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

NEC NEC szkolenie Politechnika Krakowska Fundacja dla UJ Stowarzyszenie SMOK Bobby Burger
Urząd Marszałkowski Mazda Polska Albi Polska APAX Consulting Group FORCAM GmbH

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Newsletter
dla dziennikarzy:

Agencja PR Kraków i cała PolskaSzkolenia i Warsztaty: