Baner Lucky Monday PR Events

Nowy monitor medyczny NEC MDview243 z panelem IPS i podświetleniem LED

NEC Display Solutions wprowadza na rynek - 24-calowy, podglądowy monitor medyczny z serii MDview. NEC MDview243 o rozdzielczości 2.3MP łączy wysokiej jakości panel IPS z podświetleniem LED, aby zapewnić maksymalną precyzję i wierne odwzorowanie kolorów podczas przeglądania cyfrowej dokumentacji medycznej. Wykorzystanie podświetlenia LED oznacza niższe zużycie energii i dłuższą żywotność urządzenia.

Modele MDview dysponują wbudowanymi unikanymi funkcjami, optymalizującymi dokładność obrazu, których nie znajdzie się w standardowych monitorach. Ponadto takie funkcje jak: programowalny hub USB, podwójne wejście sygnałowe dla wyświetlania dwóch niezależnych obrazów oraz szeroki wybór złączy gwarantują możliwość dopasowania monitorado indywidualnych wymagań każdego użytkownika.

Co istotne w przypadku monitorów podglądowych, MDview243 z fabrycznymi ustawieniami spełniającymi wymagania standardu DICOM, jest gotowy do natychmiastowego użytku. Układ DUC (Digital Uniformity Control) oraz kompensacja starzenia podświetlenia (Backlight Ageing Correction) zapewniają kontrolę nad punktem bieli i niezmienną jakość obrazu. Oprogramowanie GammaCompMD QA dostarczane z monitorem ułatwia konserwację, kalibrację i dokumentację. Te funkcje gwarantują, że monitory LCD spełnią wymagania testów niezmienności przez cały okres użytkowania.

“Kolorowe monitory NEC z serii MDview z predefiniowanymi ustawieniami DICOM zaprojektowano z myślą o niezawodnej jakości obrazu, elastyczności zastosowań i przystępności cenowej.” – powiedział Shinji Nohara, Medical Solution Manager w NEC Display Solutions Europe.

NEC MDview243 został zaprojektowany dla systemów przechowywania i archiwizowania zdjęć medycznych PACS i nie powinien być wykorzystywany do diagnostyki obrazowania medycznego, ponieważ według dyrektywy MDD 93/42/EC nie jest urządzeniem medycznym.

Dostępność i gwarancja
Monitor NEC MDview243 jest już dostępny na polskim rynku u autoryzowanych sprzedawców sprzętu medycznego. W zestawie z każdym monitorem znajduje się przewód zasilający, kable: DVI-D, VGA, DisplayPort, a także oprogramowanie GammaCompMD QA oraz instrukcja na płycie CD.

 


Dołącz do nas na Twitterze (@NEC_Display_EU), aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami NEC Display Solutions w Europie.


NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech jest odpowiedzialne za działania firmy na obszarze EMEA. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z największych światowych dostawców oferując najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej Digital Signage, monitory graficzne oraz medyczne. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe, dla edukacji, projektory 3D, aż do urządzeń do pracy ciągłej (np. w systemach POS) i cyfrowych projektorów kinowych. Prezesem i CEO NEC Display Solutions Europe jest Bernd Eberhardt.
Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec-display-solutions.pl

Dołącz do nas na Facebooku, YouTube, Twitterze i LinkedIn.

NEC Corporation jest liderem w integracji technologii IT oraz technologii sieciowych, z których korzystają konsumenci i korporacje z całego świata. Dostarczając unikalną kombinację produktów i usług, łączącą doświadczenie z zaawansowana technologią i zasobami globalnymi firma odpowiada na najbardziej złożone, specjalistyczne i zmieniające się potrzeby klientów. Ponad 100-letnie doświadczenie NEC Corporation w tworzeniu innowacyjnych technologii wspomaga konsumentów, rozwój przedsiębiorstw i społeczności.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec.com
Znak NEC jest prawnie chronionym znakiem towarowym firmy NEC Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie nazwy sprzętu i oprogramowania są nazwami własnymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi odpowiednich producentów. © 2013 NEC Corporation.

Dodatkowych informacji udzielają:

Mariusz Orzechowski
NEC Display Solutions Europe GmbH
Tel.: 12 614 53 53
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Anna Wrzesińska
Lucky Monday PR&Events
Tel. 691 769 463
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

NEC NEC szkolenie Politechnika Krakowska Fundacja dla UJ Stowarzyszenie SMOK Bobby Burger
Urząd Marszałkowski Mazda Polska Albi Polska APAX Consulting Group FORCAM GmbH

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Newsletter
dla dziennikarzy:

Agencja PR Kraków i cała Polska
Szkolenia i Warsztaty: