Baner Lucky Monday PR Events

Premiera ledowych monitorów medycznych NEC - MD211C3 i MD242C2

NEC Display Solutions wprowadza na rynek dwa nowe modele monitorów medycznych z serii  MD, umożliwiające płynne przejście od  monitorów diagnostycznych w skali szarości do kolorowych modeli wyposażonych w nowoczesne podświetlenie LED. Ponadto firma oferuje opro-gramowanie GammaCompMD QA z nowym interfejsem graficznym oraz integracją modułu QAXRAY do obsługi najnowszych standardów zapewnienia jakości.

MD211C3 i MD242C2 to odpowiednio: 21,3- oraz 24,1-calowe monitory z podświetleniem LED do przeglądania obrazów kolorowych i w skali szarości w celach diagnostycznych. Wysoka jasność i rozdzielczość 3MP w modelu MD211C3 sprawiają, że jest on idealną alternatywą dla monitorów w skali szarości i starszych modeli kolorowych.  Podobnie, panoramiczny ekran MD242C2 o rozdzielczości 2.3MP jest doskonałym zamiennikiem dla dwóch monitorów 1MP, co oznacza, że użytkownicy nie muszą zmagać się z problemem dwóch osobnych ekranów, których podświetlenie starzeje się w różnym tempie. Oba monitory znajdą zastosowanie w diagnostycznym obrazowaniu radiograficznym, jak również w obrazowaniu dla celów podstawowej diagnostyki, takiej jak,: zdjęcia rentgenowskie, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, pozytronowa emisyjna tomografia komputerowa oraz inne techniki obrazowania medycznego.

“Technologia obrazowania diagnostycznego przechodzi ogromne zmiany związane z przejściem w kierunku obrazów kolorowych, a nawet 3D. NEC podtrzymuje swoje zaangażowanie w tej dziedzinie, oferując najnowsze technologie w każdym aspekcie naszych kompletnych rozwiązań dla szpitali.” – powiedział Shinji Nohara, Medical Solution Manager w NEC Display Solutions Europe.

Na szczególną uwagę zasługuje model MD211C3, wyposażony w najlepszą obecnie dostępną technologię panelu UA-SFT (IPS) o wysokiej jasności, oferującą najbardziej stabilną pracę. Połączenie podświetlenia LED ze znacząco mniejszym wbudowanym przednim kalibratorem i czujnikiem natężenia oświetlenia w otoczeniu zapewniają stabilny punkt bieli i jasność przy minimalistycznym designie.

Dzięki złączu DisplayPort i ergonomicznej stopce monitora, która umożliwia regulację wysokości ekranu w zakresie 150mm, a także jego obracanie, pochylanie i obrót, monitory są łatwe w instalacji i obsłudze. Ponadto dysponują unikalną funkcją NEC Quick Screen QA, która pozwala na łatwe i szybkie przeprowadzenie testów jakości bez konieczności używania komputera PC. Monitory umożliwiają także kalibrację za pomocą czujnika, zgodnie z międzynarodową normą IEC 62563-1 oraz oczekiwanym nowym standardem DIN 6868-157. Dodatkowo nowy czujnik obecności użytkownika przed  ekranem w MD211C3 pomaga w zmniejszeniu zużycia energii.

Zgodnie ze swoim medycznym przeznaczeniem, MD211C3 i MD242C2 są zintegrowane z pakietem oprogramowania GammaCompMD QA, które posiada odświeżony interfejs użytkownika oraz pełną integrację z modułem QAXRAY. To oprogramowanie służy do rutynowej konfiguracji monitora i zapewnia niezmienną jakość obrazu, zgodną ze wszystkimi niezbędnymi normami jakościowymi. Oprogramowanie może działać lokalnie lub poprzez sieć dzięki opcjonalnemu dodatkowi GammaCompMD QA Server.

Monitory MD211C3 i MD242C2 są urządzeniami medycznymi klasy I, zgodnymi z wymogami dyrektywy 93/42EC. W celu uzyskania zakładanej wydajności, monitory muszą być używane z kontrolerami graficznymi, zatwierdzonymi przez firmę NEC. Dla najlepszej wydajności obrazowania i kompatybilności z oprogramowaniem GammaCompMD QA, NEC proponuje modele kart graficznych Matrox, AMD i Nvidia.

Dostępność i gwarancja

Monitory NEC MD211C3 i MD242C2 są już dostępne na polskim rynku. W zestawie z każdym monitorem znajduje się przewód zasilający, kable: DVI, DisplayPort, USB oraz oprogramowanie GammaCompMD Client QA, a także instrukcja na płycie CD. Wszystkie monitory są objęte standardową, 3-letnią gwarancją (obejmującą również podświetlenie matrycy) obowiązującą w całej Europie.

Dołącz do nas na Twitterze (@NEC_Display_EU), aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami NEC Display Solutions w Europie.

NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech jest odpowiedzialne za działania firmy na obszarze EMEA. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z największych światowych dostawców oferując najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej Digital Signage, monitory graficzne oraz medyczne. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe, dla edukacji, projektory 3D, aż do urządzeń do pracy ciągłej (np. w systemach POS) i cyfrowych projektorów kinowych. Prezesem i CEO NEC Display Solutions Europe jest Bernd Eberhardt.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec-display-solutions.pl

Dołącz do nas na Facebooku, YouTube, Twitterze i LinkedIn.

NEC Corporation jest liderem w integracji technologii IT oraz technologii sieciowych, z których korzystają konsumenci i korporacje z całego świata. Dostarczając unikalną kombinację produktów i usług, łączącą doświadczenie z  zaawansowana technologią i zasobami globalnymi firma odpowiada na najbardziej złożone, specjalistyczne i zmieniające się potrzeby klientów. Ponad 100-letnie doświadczenie NEC Corporation w tworzeniu innowacyjnych technologii wspomaga konsumentów, rozwój przedsiębiorstw i społeczności.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec.com

Znak NEC jest prawnie chronionym znakiem towarowym firmy NEC Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie nazwy sprzętu i oprogramowania są nazwami własnymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi odpowiednich producentów. © 2013 NEC Corporation.

Dodatkowych informacji udzielają:

Mariusz Orzechowski

NEC Display Solutions Europe GmbH

Tel.: 12 614 53 53

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Anna Wrzesińska

Lucky Monday PR&Events

Tel. 691 769 463

e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


 

  

NEC_MD211C3_HO_Port_EU_RGB_300
Wielkość pliku: 995 KB
Typ pliku: JPG (1563x2230 pikseli)

[kliknij, aby pobrać JPG]

[kliknij, aby pobrać ZIP]

   
  

NEC_MD242C2_HO_EU_RGB_300
Wielkość pliku: 1,11 MB
Typ pliku: JPG (1936x1666 pikseli)

[kliknij, aby pobrać JPG]

[kliknij, aby pobrać ZIP]

 


 

NEC NEC szkolenie Politechnika Krakowska Fundacja dla UJ Stowarzyszenie SMOK Bobby Burger
Urząd Marszałkowski Mazda Polska Albi Polska APAX Consulting Group FORCAM GmbH

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Newsletter
dla dziennikarzy:

Agencja PR Kraków i cała Polska
Szkolenia i Warsztaty: