Baner Lucky Monday PR Events

Technologia dotykowa ShadowSens w monitorach wielkoformatowych NEC

NEC Display Solutions zastosował innowacyjną technologię dotykową ShadowSense™ w pięciu monitorach wielkoformatowych ze swojej serii Professional (P). Monitory o rozmiarach od 40” do 80” obsługują do sześciu punktów dotyku jednocześnie, oferując wysoką wydajność, jasność oraz funkcjonalność jakich klienci oczekują od flagowej linii monitorów wielkoformatowych NEC.

 

W odróżnieniu od innych systemów optycznych, technologia ShadowSense™ wykorzystuje wysokowydajne sensory, co przekłada się na możliwość pracy w środowiskach o wysokiej jasności i zapewnia optymalną wydajność, stabilność i dokładność. Monitory ShadowSense™ są zdecydowanie mniej podatne na uszkodzenia w porównaniu z modelami opartymi na innej optycznej technologii dotykowej. Urządzenia są idealne do zastosowań 24/7 w wymagających warunkach, gdzie potrzebna jest niezawodna technologia multi-touch. Najważniejsze obszary, w których można wykorzystać te monitory to Digital Signage, rozwiązania typu „way-finder” oraz kioski samoobsługowe w centrach handlowych, restauracje szybkiej obsługi, porty lotnicze, kompleksy kinowe i wiele innych. W sektorze edukacyjnym i korporacyjnym monitory te świetnie sprawdzą się w salach konferencyjnych lub wykładowych, w których np. ze względu na oświetlenie, bądź wymiary pomieszczenia lepszym rozwiązaniem będzie monitor dotykowy niż tablica interaktywna.

“Konsumenci coraz bardziej koncentrują się na technologii dotykowej – poczynając od smartfonów i tabletów, poprzez tablice interaktywne w salach konferencyjnych, aż po kioski samoobsługowe w restauracjach szybkiej obsługi i miejscach spędzania wolnego czasu. Ta tendencja wpływa na szybkie wprowadzanie rozwiązań dotykowych również na rynku cyfrowych ekranów”. – powiedziała Daniela Dexheimer, Product Manager Solutions w NEC Display Solutions Europe – „Nasze nowe monitory wielkoformatowe z serii P dysponują technologią ShadowSense™ z możliwościami multi-touch, na której firmy mogą polegać, jeżeli chodzi o dokładność działania w trybie 24/7.”

Monitory wyróżniają się wyjątkowo odporną konstrukcją, włącznie z hartowaną szybą ochronną. Powłoka antyrefleksyjna zapewnia optymalną czytelność w jasnym świetle, a zużycie i rysy pozostają bez wpływu na niezawodność działania. Monitory dotykowe NEC ShadowSense™ umożliwiają precyzyjne dopasowanie parametrów ekranu dotykowego do konkretnych wymagań klienta i zastosowań. Przykładowo użytkownik może definiować zakres detekcji unikając w ten sposób przypadkowego wyzwolenia dotyku (np. postawienie kubka z kawą na powierzchni dotykowej nie będzie traktowane jako celowy dotyk).

Użytkownicy mogą wykorzystywać różne moduły OPS w celu zwiększenia możliwości monitorów dotykowych, jak również zabezpieczenia przyszłej funkcjonalności poprzez możliwość modernizacji wydajności monitorów w dowolnym czasie bez konieczności używania zewnętrznych przewodów lub urządzeń. Ponadto funkcja Plug & Play dla wszystkich najważniejszych systemów operacyjnych oznacza brak konieczności kalibracji czy instalacji sterowników.

Zgodnie z filozofią NEC Green Vision monitory oferują tryb oszczędzania energii i mogą zostać zaprogramowane tak, aby „wybudzały się” poprzez dotyk, co zapewnia dalsze oszczędności energii.

Ponadto użytkownicy mogą przeprowadzać automatyczne testy w celu określenia czy występują jakiekolwiek problemy z monitorem dotykowym.

Dostępność
Monitory wielkoformatowe NEC P403 SST, P463 SST oraz P553 SST są już dostępne na rynku natomiast P703 SST i P801 SST wejdą się w sprzedaży w grudniu br.

 

Dołącz do nas na Twitterze (@NEC_Display_EU), aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami NEC Display Solutions w Europie.


NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech jest odpowiedzialne za działania firmy na obszarze EMEA. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z największych światowych dostawców oferując najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej Digital Signage, monitory graficzne oraz medyczne. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe, dla edukacji, projektory 3D, aż do urządzeń do pracy ciągłej (np. w systemach POS) i cyfrowych projektorów kinowych. Prezesem i CEO NEC Display Solutions Europe jest Bernd Eberhardt.
Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec-display-solutions.pl

Dołącz do nas na Facebooku, YouTube, Twitterze i LinkedIn.

NEC Corporation jest liderem w integracji technologii IT oraz technologii sieciowych, z których korzystają konsumenci i korporacje z całego świata. Dostarczając unikalną kombinację produktów i usług, łączącą doświadczenie z zaawansowana technologią i zasobami globalnymi firma odpowiada na najbardziej złożone, specjalistyczne i zmieniające się potrzeby klientów. Ponad 100-letnie doświadczenie NEC Corporation w tworzeniu innowacyjnych technologii wspomaga konsumentów, rozwój przedsiębiorstw i społeczności.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec.com
Znak NEC jest prawnie chronionym znakiem towarowym firmy NEC Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie nazwy sprzętu i oprogramowania są nazwami własnymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi odpowiednich producentów. © 2013 NEC Corporation.


Dodatkowych informacji udzielają:

Mariusz Orzechowski
NEC Display Solutions Europe GmbH
Tel.: 12 614 53 53
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Anna Wrzesińska
Lucky Monday PR&Events
Tel. 691 769 463
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

NEC NEC szkolenie Politechnika Krakowska Fundacja dla UJ Stowarzyszenie SMOK Bobby Burger
Urząd Marszałkowski Mazda Polska Albi Polska APAX Consulting Group FORCAM GmbH

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Newsletter
dla dziennikarzy:

Agencja PR Kraków i cała Polska
Szkolenia i Warsztaty: