Baner Lucky Monday PR Events

CYBERLUSTRO DLA PRZEMYSŁU – FORCAM ABC

Firma Forcam, światowej klasy producent systemu do zarządzania produkcją, opracowała White Paper, dotyczący najnowszej wersji systemu cyber-fizycznego Factory Framework – Release 5. Forcam informuje w nim o kluczowych zaletach oprogramowania, które spełnia wymogi koncepcji Industry 4.0, oferując technologię „In Memory“, Big Data w czasie rzeczywistym oraz możliwości cloud computing.

Przedsiębiorstwa posiadające międzynarodową infrastrukturę potrzebują obecnie technologii IT najnowszej generacji do zarządzania produkcją na wszystkich jej poziomach. Rozwiązania, które będzie w stanie stworzyć „cyberlustro” pokazujące kluczowe dane produkcji. Korzystając z CPS (Cyber-Physical System) można na bieżąco analizować kluczowe dane, optymalizując tym samym procesy produkcji.

Franz Gruber, CEO firmy FORCAM wyjaśnia: „Kluczowym elementem Przemysłu 4.0 jest stworzenie systemu cyber-fizycznego. Jest to mapa procesu produkcji w czasie rzeczywistym w przestrzeni wirtualnej, przypominającej „cyberlustro”. Wymaga to technologii gromadzenia i przetwarzania danych In Memory w czasie rzeczywistym. Dzięki takim obiektywnym danym można jasno zidentyfikować nieefektywne gospodarowanie, a także uzyskać przejrzystość w działaniu zakładu. Można wirtualnie analizować produkcję i optymalizować ją w czasie rzeczywistym.”

Najważniejsze wymagania dla CPS:
* Maszyny i sterowniki różnego typu muszą być połączone w system
* Big Data są przetwarzane w czasie rzeczywistym dla różnych lokalizacji
* Konfiguracja jest dostępna we wszystkich językach
* Możliwe jest raportowanie ze wszystkich stref czasowych, z uwzględnieniem różnic czasu, tak aby wszystkie zegary w każdej fabryce użytkownika były zsynchronizowane
* Gwarantowana jest wizualizacja na wszystkich urządzeniach końcowych

Technologia In Memory jest jedynym rozwiązaniem, które umożliwia obsługę bardzo dużej ilości danych w bardzo krótkim czasie. Technologia ta jest podstawą rozwiązania Factory Framework. Obecnie, Forcam implementuje tą nowoczesną architekturę IT dla jednego z klientów z sektora Automotive. Wdrożenie przebiega w 10 fabrykach, znajdujących się w 5 krajach, w 4 językach oraz w 3 różnych strefach czasowych.

FORCAM ABC – OPROGRAMOWANIE RELEASE 5.

Adapters and sensors
Best in class with In Memory
Cloud Services for worldwide availability

A) Adaptery i czujniki: Połączenie sterowników maszyn jest podstawowym warunkiem działania każdego systemu MES. Rozwiązanie firmy Forcam jest elastyczne i może być modyfikowane za pomocą adapterów i czujników pod kątem współpracy z różnymi maszynami i sterownikami (Siemens, Mazak, Fanuc, Allen Bradley i inne). Zebrane dane są standaryzowane i przesyłane do systemu zarządzania produkcją.

B) Najlepszy w swojej klasie - Technologia In Memory: Factory Framework przetwarza duże zbiory danych w czasie rzeczywistym. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu technologii In Memory - umożliwiającej przetwarzanie informacji pochodzących z różnych baz danych. FORCAM jest unikalnym dostawcą technologii In Memory, opartej na metodzie Przetwarzania Zdarzeń Złożonych (CEP) z buforowaniem na żywo. Technologia ta wywodzi się z sektora finansowego (High Frequency Trading).


C) Usługi w „chmurze”, dostępne w każdej lokalizacji: Na całym świecie współpraca urządzeń połączonych w sieć jest realizowana na bazie infrastruktury IT. Oprogramowanie Factory Framework jest w 100% oparte na technologii WEB-owej (architektura serwera J2EE). Umożliwia to wirtualną analizę, optymalizację i synchronizację komputerów w czasie rzeczywistym z uwzględnieniem konfiguracji językowych (Unicode) i niezależnych stref czasowych (UTC). Usługi w chmurze zapewniają dostęp do ??wszystkich danych przez całą dobę na wszystkich urządzeniach, takich jak np.: tablet, smartphone, czy PC.

Informacja korporacyjna dla Klientów i Partnerów:
Forcam informuje, iż z dniem 15 września 2014r. zmienia się siedziba główna firmy. Od chwili obecnej główne biuro Forcam znajduje się w Ravensburgu w Niemczech.

Kontakt:
Forcam Poland
Tomasz Lebitko
tel. 502 489 853
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.forcam.com

Lucky Monday
PR&Events
Anna Wrzesińska
PR Coordinator
tel. 691 769 463
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.luckymonday.pl

O FORCAM
FORCAM jest dostawcą innowacyjnych technologii monitorujących i optymalizujących wydajność procesów produkcyjnych. Firma zapewnia profilowane rozwiązania m.in. dla przemysłu z sektorów: samochodowego, lotniczego, medycznego i naftowego. Zaadaptowanie technologii Forcam przez firmy, znajdujące się na liście Fortune 500, przyniosło wzrost wydajności ich zakładów produkcyjnych o 20 % lub więcej już w ciągu pierwszych 12 miesięcy od wdrożenia.

Forcam jest technologicznym liderem w zakresie Systemu Realizacji Produkcji (MES). Complex Event Processing (CEP) w połączeniu z technologią przetwarzania danych In Memory stanowią podstawę zaawansowanego zarządzania produkcją. Technologia ta stosowana jest do analizy przepływu zdarzeń w czasie rzeczywistym.
Klienci tacy jak: Mercedes-Benz, BMW, AUDI, Porsche, BorgWarner, MTU Aero-Engines, GKN Aerospace, Weir Minerals, Schaeffler Technologies, zaufali rozwiązaniom oferowanym przez FORCAM, co pozwoliło im znacznie poprawić wydajność produkcji i zwiększyć zwrot kapitału inwestycyjnego (wskaźnik ROCE).
Główna siedziba Forcam mieści się w Ravensburgu, w Niemczech. Firma posiada również biura w: USA, Wielkiej Brytanii, Wschodniej Europie i Azji.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.forcam.com

NEC NEC szkolenie Politechnika Krakowska Fundacja dla UJ Stowarzyszenie SMOK Bobby Burger
Urząd Marszałkowski Mazda Polska Albi Polska APAX Consulting Group FORCAM GmbH

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Newsletter
dla dziennikarzy:

Agencja PR Kraków i cała Polska
Szkolenia i Warsztaty: