Baner Lucky Monday PR Events

Regionalne Artepasje w Małopolsce

Spotkaniem pod hasłem "Zalipiańskie malowanki" rozpoczął się cykl warsztatów artystycznych w ramach projektu Regionalne Artepasje. Przedsięwzięcie ma na celu integrację międzypokoleniową oraz promocję kultury i sztuki ludowej Małopolski. Projekt będzie realizowany w 10 powiatach naszego regionu, a w jego trakcie odbędą się m.in. warsztaty z: ceramiki, haftu, koronkarstwa, czy malowania na szkle. Udział w projekcie jest bezpłatny.


Cykl Regionalne Artepasje rozpoczęły warsztaty w Zalipiu - Malowanej Wsi, w której tradycja malowania barwnych kwiatów jest wciąż żywa. Już 20 czerwca odbędzie się kolejne spotkanie, tym razem w Zatorze, w powiecie oświęcimskim. W jego trakcie uczestnicy będą projektować biżuterię, inspirowaną motywami ludowymi Doliny Karpia. Natomiast w sierpniu i wrześniu odbędą się warsztaty w powiatach: myślenickim i nowosądeckim. W Nowym Sączu będzie można również zwiedzić Sądecki Park Etnograficzny i wysłuchać wykładu pt. Tradycyjny strój ludowy Lachów Sądeckich i jego zdobnictwo.

REGIONALNE ARTEPASJE to projekt realizowany przez Stowarzyszenie Menedżerów i Organizatorów Kultury SMOK, w ramach rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Przedsięwzięcie kierowane jest do dwóch grup wiekowych z województwa małopolskiego. Są to osoby: po 60 roku życia oraz od 18 do 30 roku życia.

Projekt obejmuje cykl warsztatów międzypokoleniowych, których celem jest przekazanie przez osoby starsze – mentorów, młodym uczestnikom projektu wiedzy o tajnikach regionalnego rękodzieła i rzemiosła, tradycji i historii regionu. Projekt będzie realizowany w Małopolsce w formie warsztatów  z zakresu: malowania na szkle, ceramiki, koronkarstwa, bibułkarstwa, pszczelarstwa, zabawkarstwa, czy kostiumografii oraz innych zajęć z zakresu rękodzieła i rzemiosła regionalnego.  W ramach projektu realizowane będą również specjalne otwarte dla wszystkich chętnych spotkania z autorytetami – etnografami, historykami sztuki i artystami.

REGIONALNE ARTEPASJE obejmują następujące powiaty Małopolski: limanowski, bocheński, tatrzański, myślenicki, nowotarski, nowosądecki, dąbrowski, oświęcimski i krakowski.

Więcej informacji na: www.artepasje.pl 

 

NEC NEC szkolenie Politechnika Krakowska Fundacja dla UJ Stowarzyszenie SMOK Bobby Burger
Urząd Marszałkowski Mazda Polska Albi Polska APAX Consulting Group FORCAM GmbH

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Newsletter
dla dziennikarzy:

Agencja PR Kraków i cała Polska
Szkolenia i Warsztaty: